Na veletrhu Regiontour v Brně si poslechnete dudy, ochutnáte dobroty a získáte třeba i mapy nebo průvodce

Na veletrhu cestovního ruchu Regiontour a GO na Výstavišti v Brně se jako jediný z českých krajů představuje pouze Plzeňský kraj, který zde představuje 80 metrovou expozicí, jejíž součástí jsou samostatné stánky NP Šumava, Destinace Plzeň, Destinační společnost Český les, Konstantinovy Lázně, Klatovy a Domažlice. Kraj nabízející  návštěvníkům informace napříč celým regionem včetně mnoha sportovních nabídek pro turisty, cykloturisty, motoristy, ale také pro lyžaře a milovníky dalších zimních sportů a radovánek spojených s nejrůznějšími formy pohybu na veletrhu baví návštěvníky i bohatým doprovodným programem.

Jak říkám ...

„Plzeňský kraj je ideálním místem pro aktivní i rodinnou tuzemskou turistiku. Atraktivních cílů je v něm bezpočet – hory, poutní místa, lázně, hrady, zámky i sakrální nebo technické památky. Stačí zalistovat v nových informačních materiálech a hned máte několik tipů na výlet. Navíc jsou tady v Brně jednotliví vystavovatelé připraveni nabídnout zájemcům bližší turistické informace a pozvou návštěvníky do zajímavých destinací. Na své si tak rozhodně přijdou jak vyznavači cestování, tak i milovníci výletů,“ řekl o expozici  Plzeňského kraje na veletrhu v Brně krajský radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka.

Veletrh  Regiontour a GO v Brně lze navštívit od čtvrtka 20. do neděle 23. října 2022.

První veletržní den ve čtvrtek 20. října 2022 na plzeňském území vytyčeném pro čtyři dny   v pavilonu G, kam byl  Regiontour umístěný, zněly  k poslechu  čas od času i tóny vyluzované pro Plzeňský kraj  charakteristickým hudebním nástrojem, jakými jsou dudy.



 Zatímco kromě Plzeňského kraje ostatní české kraje účast na veletrhu, který pozměnil tradičně dlouholetý lednový termín za podzimní, vynechaly, naleznete v pavilonu G větší expozice  alespoň moravské  konkrétně Jihomoravského kraje a města Brna a dále společnou expozici Zlínského a  Moravskoslezského kraje a vedle nich je na veletrhu  i několika oblastí nebo měst. 

Ve společné expozici má v Brně i zastoupení Klub českých turistů, kde se dozvíte,  co tento klub chystá pro rok 2023, který bude 135. výročním.

Z vydavatelů turistických a cestovatelských publikací na veletrhu neminete stánky časopisu Země světa nebo nakladatelství CBS, které si první den veletrhu připomenulo zapsání do knihy českých rekordů za nejpočetnější  serii publikací využívající letecké snímky a za počet malovaných map z území Česka.  

Z veletrhu si můžete od stánků vystavovatelů odnést i celou řadu map a průvodců, ale také kameny, neboť tím jsou pověstní zástupci Hornického muzea v Příbrami, kteří návštěvníkům tradičně nabízejí sáček, do kterého  kromě prospektu lákajícího k návštěvě muzea vloží i malý suvenýr  v podobě kamínku vytěženého z místa, kam byste měli mít namířeno až se dostanete do Příbrami. 

Pozornosti návštěvníků neujdou ani stánky zahraničních vystavovatelů z Polska, z Chorvatska, z  Litvy, z Kuby a také ze Slovenska, které je zde zastoupeno delegáty z Nitranského kraje.

Do pavilonu G se vešli i prodejci nejrůznějších výrobců regionálních potravin, kteří veletrh Regiotour vyplňovali i v minulosti naposled  před Covidovými omezeními v lednu 2020.

Ve stejný čas je a bude jen o kousek dál v jiném pavilonu  s veletrhem Regiontour a GO souběžný veletrh Caravaning Brno. Na tomto veletrhu jsou kromě vozidel   nejrůznějších velikostí pro Caraving také motocykly, motokáry a jeden stroj, který lze považovat za vrtulník. Věděli jste, že  existuje i malý autobus, do kterého si můžete klidně nalodit i svůj osobní automobil pokud by vám nestačila jako spoluzavazadla jen  motocykl nebo kola. 





(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...