Tak to prostě chodí. V Superfinále vyhráli florbalisté Chodova nad Mladou Boleslaví 3:1

Do pražské O2 areny se třetí dubnové pondělí a ještě k tomu velikonoční vešlo  11 237 diváků , což byla druhá nejvyšší návštěva v historii superligy florbalistů.

Největší sportovní hala v Česku byla svědkem zisku druhého titulu flobalistů  Chodova. Obhájci titulu totiž porazili v superfinále vítěze základní části Mladou Boleslav 3:1.

Lépe se v první třetině dařilo Středočechům, kteří se už v sedmé minutě ujali vedení. Po rychlém úniku hráčů Mladé Boleslavi se míček vrátil ke kanonýrovi Středočechů Curneymu, který přesnou ránou překonal gólmana Baráka. Ovšem za 130 vteřin bylo vyrovnáno, když z levé strany vypálil Pražan.

Na další branky se poté  čekalo poměrně dlouho. Ve druhé třetině branka nepadla, protože oba brankaři klečící, sedící, ležící i občas stojící byli ve střehu.

Důležitý okamžik nastal v poslední třetině v  třiapadesáté minutě, kdy  se  Chodov radoval po Dóžově dorážce, ale míček padl do posunuté branky, což zjistili oba rozhodčí  Černý s Janouškem po historicky prvním použití videozáznamu v soutěži. Za Mladou Boleslav rozhodla  Sýkorova střela od levého mantinelu, na kterou už soupeř neodpověděl. Pak ještě Mladá Boleslav hrála bez brankáře, ale početně posílený tým v poli ztratili míček a dostali branku do prázdné klece. O výsledku tak bylo rozhodnuto.

Mladá Boleslav, která vyhrála základní část s rekordními 63 body, tak ani napodruhé v superfinále neuspěla. Před dvěma roky podlehla Střešovicím 6:7 po samostatných nájezdech.

Jak říkám ...

"Měli jsme ambice titul udělat. Navíc jak zápas probíhal, tak jsme k tomu měli víc než blízko. Měli jsme to naprosto ve svých rukách. Věděli jsme, že Chodov nastoupí s pasivní hrou. Bohužel jsme nedokázali být aktivnější a proměnit příležitosti. Myslím, že jsme si těch vyložených vytvořili o něco málo víc. Chodov byl připravený na jeden moment a ten jim vyšel,“ prohlásil před novináři  trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

"Byl to pro nás strašně těžký zápas. Boleslav je vynikající tým, který to potvrzoval celou sezonu. Nám v průběhu zápasu ještě nějací další hráči vypadli, museli jsme bojovat v deseti jedenácti lidech. Tomu jsem přizpůsobil taktiku a jsem rád, že nám vyšla. Je to hlavně zásluha kluků,“ prohlásil trenér Chodova David Podhráský.

"Nečekal jsem, že to bude tak opatrný zápas celou dobu. Myslel jsem, že se do toho Boleslav po začátku dostane, ale přišlo mi, že hráli až moc opatrně. My jsme hráli z pevné obrany, čekali jsme na chyby a proměnění nějaké šance," konstatoval autor vítězné branky Tomáš Sýkora.

Praha 17. dubna 2017
Mladá Boleslav - Chodov 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Curney (Natov) - 9. Pražan (Dóža), 54. Sýkora (Pražan), 60. Dóža. Rozhodčí: Černý, Janoušek * Vyloučení: 0:1 * Bez využití * Diváci: 11 237.

Konečné pořadí superligy  2016/17:     1. Chodov, 2. Mladá Boleslav, 3. Tatran Střešovice, 4. SC Vítkovice, 5. Bulldogs Brno, 6. FBC Ostrava, 7. Panthers Otrokovice, 8. FbŠ Bohemians, 9. Sparta Praha, 10. Sokol Pardubice, 11. FBC Liberec, 12. Kanonýři Kladno.