Slavia zpytuje svědomí, podává odvolání

Dlouho očekávaní fotbalové derby se opravdu zapsalo do centra veškerého dění, snad žádná sportovní akce nezískala takovou mediální pozornost. Bohužel to však nebylo díky sportovním výkonům, ale díky proměně edenského svatostánku v arénu MMA nejen na hřišti, ale také v hledišti.

Házení dělbuchů mezi diváky, včetně dětí, je prohřešek, za který by se mělo zavírat. Sparta však hodlá s kotlem o prohřešku pouze diskutovat, je škoda, že tento nápravný prostředek používá tak dlouho, jako byla u nás usazena spojenecká vojska. Výsledkem je vždy přijaté ponaučení z krizového vývoje a pokuta pro fanoušky při dalším zápase.To Slavia se postavila k problému více čelem, její šéf Jaroslav Tvrdík po vynesení trestu pro svého kapitána Bořila a asistenta trenéra Řeháka reagoval okamžitě na sociálních sítích a oznámil, že se klub odvolá. Naneštěstí byla zveřejněna mylná zpráva, ve skutečnosti se klub opravdu odvolá, ale protože si uvědomuje, jakého prohřešku se oba potrestaní dopustili, a vynesený trest připadá zástupcům Slavie velmi nízký.

Z opraveného vyjádření sešívaných vyplývá snaha o opravdovou kultivaci fotbalového prostředí, ke kterému je potřeba také adekvátních trestů pro ty, kteří nehodlají dodržovat pravidla. Tvrdík vyjádřil přesvědčení, že odvolání povede ke zpřísnění trestu, aby do kabiny přišlo varování, že tudy zajíc opravdu neběží.

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

Petr Fousek rezignuje!


Šokující výměna v týmu Karolíny Plíškové

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)