Primátorský štít ze 110. ročníku legendárního veslařského závodu získala posádka Dukly Praha


Posádka pražské Dukly, která se po dvouleté pauze navrátila  na veslařské Primátorky, vyhrála v neděli 4. června 2023 v Praze na Vltavě jubilejní 110. ročník legendárního  závodu osmiveslic pojmenovaného  podle štítu, který vítězné posádce předává primátor hlavního města Česka.Sestava Dukly ve složení:  Filip Zima, Dalibor Neděla, Tomáš Šišma, Jan Cincibuch, Václav Baldrián, Marek Diblík, Jan Čížek, Lukáš Helešic s legendárním kormidelníkem  Oldřichem Hejduškem zvítězila s náskokem téměř dvou délek před osmiveslicí  s posádkou  složenou z veslařů Dukly a Slavie. Třetí pak skončila další loď Dukly.


Mezi ženskými osmiveslicemi obhájila prvenství společná loď Hamru a Blesku. Závody skifařů vyhráli  potřetí v řadě Jan Potůček z Dukly Praha a popáté Lenka Lukšová loni závodící ještě pod dívčím jménem  Antošová ze Slavie Praha.
Je třeba připomenout, že veslaři Dukly v minulých dvou letech na Primátorkách nestartovali v dresu armádního klubu, neboť  podle tehdejších regulí se nemohli zástupci  resortních sportovních center včetně Dukly nejslavnějšího českého závodu účastnit. V roce 2021 tak například ve vítězné posádce Slavie sedělo šest zástupců Dukly. Loni se při opětovném triumfu Slavie ale prakticky všichni elitní veslaři  soustředili na přípravu na mistrovství světa v Račicích a v klubových osmiveslicích neseděli. Pro rok 2023 organizátoři zjistili, že vyřazovat Duklu byla hloupost a omezení zrušili.

SportovníListy.cz rovněž napsaly:


Ženy UK Praha loňské prvenství obhájily, muže Univerzity Karlovy na trůnu vystřídala ČZU Praha
Praha 4. června 2023

Primátorky, 110. ročník veslařské regaty

Muži:

Skif (Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského): 1. Potůček (Dukla) 7:43,9, 2. Viktora 7:55,4, 3. Pfeifer (oba Hamr) 8:09,4.

Osma: 1. Dukla Praha (Zima, Neděla, Šišma, Cincibuch, Baldrián, Diblík, Čížek, Helešic, korm. Hejdušek) 5:53,370, 2. Dukla/Slavia (Dočekal, Sedlák, Koška, Hruška, Tichý, Baldinus, Zobal, Chlebovský, korm. Zelenková) 5:58,280, 3. Dukla/ČVK Praha (Šnajdr, Pachman, Keller, Ježek, Fleissner, Zindulka, Janáč, Nosek, korm. Perglerová) 6:00,810.

Ženy:

Skif (O Stuhu Podolí): 1. L. Lukšová (Slavia) 8:14,6, 2. Nedělová 8:22,8, 3. Heranová (obě Olymp) 8:29,3.

Osma: 1. Hamr/Blesk (B. Podrazilová, Hajnovičová, Hartmanová, Mašínová, Zámostrná, Solařová, Šantrůčková, E. Podrazilová, korm. Matoušová) 6:49,1, 2. Olomouc/LS Brno (Hockaday, Drahoutská, Holčáková, Burešová, Hrbáčková, Mrkvová, Uličná, Slepičková, korm. Lorenc) 6:57,6, 3. Slavia (Valsová, Macková, Studená, Kupková, Žabová, Švejdová, Hanková, Zavadilová, korm. Motlová) 7:01,8.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...