Ženy UK Praha loňské prvenství obhájily, muže Univerzity Karlovy na trůnu vystřídala ČZU Praha

Závody univerzitních osem žen a mužů v pátek 2. června 2023 skončil program prvního závodního dne jubilejního veslařského 110. ročníku legendárních Primátorek.

V závodě žen bylo do závodů přihlášeno pět lodí a mezi veslařkami byly i ty, které jsou aktuálně nejlepší české veslařky jako například   na lodi  ČZU veslující  Pavlína Flamíková a Lenka Lukšová. V osmě Univerzity Karlovy zase veslovaly rovněž známé veslařky Anna Šantrůčková, Eliška Podrazilová a Alžběta Zavadilová.

V mužské kategorii bylo přihlášeno osm  lodí. Lídry v lodi UK Praha byli  například Jan Fleissner, Vít Baldinus anebo Michal Zindulka. Loď České zemědělské univerzity zase reprezentovali skvělí závodníci Adam Kulhánek a Jan Chládek. Závodníci osmy U23, Jan Chlebovský a Kryštof Hruška,  která nedávno vyhrála svou kategorii na mezinárodní regatě v Duisburgu, zase reprezentovali České vysoké učení technické Praha.

A jak univerzitní závody dopadly? Dobrá otázka...

Bronz v ženách si vyveslovala posádka  Univerzity Karlovy  s označením lodi číslo 2, stříbro získala Česká zemědělská univerzita  a prvenství za rok 2023 patří  posádce ve složení Lucie Stoklasová, Valentýna Solařová, Kateřina Hartmanová, Alžběta Zavadilová, Nikola Vičíková, Marcela Vašťáková, Eliška Podrazilová, Anna Šantrůčková a kormidelnice Eliška Olivíková.

V mužích na třetím místě dojela loď ČVUT Praha, na druhém Univerzita Karlova a zlato za rok 2023 si vyveslovala  posádka ve složení Jan Chládek, Adam Kulhánek, Matěj Mach, Martin Ježek, Vladimír nejedlo, Lukáš Kobera, Viktor Wallisch, Jan Kvapil a  kormidelnice Monika Perglerová.

Na náplavce po proudu Vltavy napravo za železničním mostem panovala skvělá atmosféra. Své kamarády a kamarádky na lodích přišli fandit jejich přátelé ze společných studií  nebo z veslařských klubů.

Mimochodem první závodní den  vedle univerzitních závodů  na Vltavě probíhaly i středoškolské závody čtyřveslic s kormidelníky nebo  závody žactva.

Program Primátorek pokračuje i závody v sobotu 3. června a v neděli 4. června 2023 dopoledne.

Praha 2. června 2023

Akademické primátorky 2023 a akademické mistrovství Česka ve veslování ... osmiveslice

Ženy: 1. Univerzita Karlova Praha I. , 2. Česká zemědělská univerzita, 3. Univerzita Karlova Praha II.

Muži:  1. Česká zemědělská univerzita, 2. Univerzita Karlova Praha, 3. České vysoké učení technické

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz