Domes a Juráň vládnou po druhém kole ve Slatiňanech Zimnímu poháru spřežení 2017

Dva lídry ve třech soutěžních kategoriích má vozatajský Zimní Jezdecký pohár České jezdecké federace po druhém kole, které se uskutečnilo v sobotu 11. února 2017 ve Slatiňanech na Chrudimsku. Milan Domes i Jaroslav Juráň vládnou každý dvěma žebříčkům…

Milan Domes má jak v kategorii jednospřeží, tak ve dvojspřeží 18 bodů, což mu stačí na vedoucí pozici. Jenže s párem koní má stejný bodový příděl i Jaroslav Juráň, a tak se o průběžné vedení zatím dělí. V královské kategorii čtyřspřeží se již Jaroslav Juráň dělit o vedoucí příčku s nikým nemusí, neboť má jako jediný 19 bodů. Seriál zimních závodů ovšem není ještě ani ve své polovině, a tak se do finále připravovaného na termín 22. až 26. března 2017 na výstavišti v Lysé nad Labem může ještě ledacos změnit. Do celkových výsledků se navíc započítávají každému jezdci jen tři nejlépe bodované výsledky, přičemž zmíněné finále při Jezdeckém festivalu v Lysé je dvojnásobně bodované. To znamená, že vyhrát celý seriál by mohl teoreticky i ten, kdo doposud ještě nezískal ani jeden bod. Před festivalem totiž proběhnou ještě dvě předkola – v Brně (25. února 2017) a ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou (12. března 2017).

Druhé kolo pohárové soutěže jednospřeží ovládl ve Slatiňanech Pavel Drbohlav, byť aktuální lídr žebříčku Milan Domes po první části soutěže vedl. Jenže v té druhé zvolil o trochu pomalejší tempo, zatímco soupeři zrychlili, a tak se nakonec musel v tomto dílčím závodu spokojit s třetím místem. Před něj se ještě kromě Drbohlava dostal Dominik Brumovský. Stejná trojice vozatajů figuruje i na prvních třech příčkách seriálu po 2. kolech. Broumovský ztrácí na Domese jeden bod a jeden má naopak navíc oproti Drbohlavovi.

Milan Domes musel být ještě více spokojen se svým výkonem v soutěži dvojspřeží, jelikož v ní vybojoval prvenství. Těžkým soupeřem mu byl Jaroslav Juráň. Ten byl ze všech nejrychlejší v úvodní jízdě, ale tu druhou si pokazil dvěma chybami. Domes ani jednou nezaváhal a zvítězil, čímž bodově vyrovnal skóre s Juráněm. Na průběžné třetí příčce figuruje po 2. kolech Petr Vlašic. Ten byl sice ve Slatiňanech až pátý za Jakcem Kozlowskim a Liborem Kurkou, ale před dvěma týdny v Hradištku u Sadské tuto kategorii vyhrál.
Opravdu hodně chtěl vyhrát i Jaroslav Juráň a při dekorování dvojspřeží již hovořil o prokletých druhých místech, která sbíral v Hradištku a pokračoval s tím i ve Slatiňanech.

A skoro to vypadalo, že se osudové druhé pozici nevyhne ani tentokrát se svým čtyřspřežím. Oba dva rozjezdy totiž dosáhl „jen“ na druhý nejlepší výsledek. V prvním jej předjel Jiří Nesvačil junior a v druhém Petr Vlašic. Jenže Vlašicova první jízda byla poměrně pomalá a Nesvačil v té druhé udělal čtyři chyby. A právě ty jej stály nejvyšší umístění. Skončil druhý před třetím Petrem Vlašicem. Jaroslav Juráň tak mohl začít slavit vytoužení první místo, které mu navíc otevřelo cestu k pozici aktuálního lídra seriálu.

"Chtěl bych moc poděkovat svému otci, který mi koně připravuje a dnes mi je sem v podstatě i dovezl, jelikož jsem se dopoledne ještě věnoval rodině. Tento úspěch je tak z velké části jeho zásluhou a jsem mu za to vděčný," uvedl Jaroslav Juráň.

Vedle tří seriálových soutěží se ve Slatiňanech konaly ještě tři další klání. Ve dvojspřeží pony zvítězila letos již podruhé Monika Pospíšilová. V hobby soutěži jednospřeží se nejvíce dařilo Nině Zisopoulou a v hobby dvojspřeží nenašel přemožitele teprve třináctiletý syn Petra Vlašice Vítek Vlašic.

Nezkrácený video záznam všech soutěží bude k vidění v následujících dnech na stránkách internetové televize EquiTV.cz. a veškeré další podrobnosti o Zimním Jezdeckém poháru ČJF najdete na této adrese www.jezdeckypohar.cz, kde se také můžete přihlásit k odběru novinek prostřednictvím e-mailu o všech seriálových závodech.

(ps podle tiskové zprávy, SportovniListy.cz, foto: Josef Malinovský)