Postoj Českého svazu pozemního hokeje ke zveřejnění prioritizovaných sportů NSA

Český svaz pozemní hokeje je překvapen ze seznamu prioritizovaných sportů, který Národní sportovní agentura nedávno zveřejnila.

  SportovníListy.cz rovněž napsaly:Fotbal, hokej, házená, basketbal, volejbal, tenis, atletika, cyklistika, kanoistika, lyžování a dalších 20 sportů mezi vybranou prioritizovanou třicítkou  Jak říkám...


„Věříme, že by v něm měly být zahrnuty všechny olympijské sporty. Proto jsme se spojili s dalšími olympijskými sporty, abychom tuto situaci a naše názory probrali s Národní sportovní agenturou. I přestože jsme vděční za dlouhodobou podporu, kterou nám NSA poskytuje, a přejeme ostatním sportům všechno nejlepší, věříme, že je naší povinností toto rozhodnutí zpochybnit a konstruktivními způsoby bojovat za lepší budoucnost pro všechny členy naší Hokejové rodiny. Věříme, že to nepřinese žádné negativní následky pro finanční podporu ani pro nadcházející roky,“ okomentoval  situaci předseda ČSPH Gino Schilders.

„Jsme přesvědčení, že společně s NSA, ČUS, ČOV a všemi sportovními federacemi můžeme přesvědčit vládu o důležitosti podpory pro sport a o jeho přínosech pro společnost. Já osobně jsem silně přesvědčen o tom, že sport nejen pomáhá se zlepšením fyzického zdraví, ale že je také klíčový v rozvoji sociálních dovedností všech jeho členů,“ dodal předseda ČSPH.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.(Petr Skála pro SportovníListy.cz podle článku pozemnihokej.cz, foto: Petr Skála)