Po českých ragbistkách budou hrát i pozemní hokejistky na kvalifikačním turnaji o OH v Paříži

Opatření předchozího vedení Národní sportovní agentury významně v Česku podpořit  kolektivní olympijské sporty žen začíná sklízet ovoce ještě dříve než před LOH v Los Angeles, které se mají uskutečnit v roce 2028, ale už nyní před LOH v Pažíži, které se pořádají v roce 2024.

Po českých ragbistkách, které se na nedávnách Evropských hrách v Krakově  probojovaly na kvalifikační turnaj o účast na hrách v Paříži, se totéž povedlo  i českým  pozemním hokejistkám, které budou hrát na kvalifikačním  turnaji o účast na OH v Paříži

Rozhodla o tom účast v semifinále Mistrovství Evropy druhé divize, které se hraje na přelomu července a srpna v Praze v Edenu. 

Na tomto šampionátu se Češkám mimořádně daří. V semifinále v pátek 4. srpna 2023  vyhrály 1:0 nad Walesem , když o vítězný gól se až v závěru postarala osmnáctiletá Kateřina Topinková.
Klíčovou roli v českém celku ovšem bezpochyby sehrála brankářka Barbora Čecháková, která ubránila čisté konto a zdárně vyřešila  řadu nebezpečných přiležitostí  Walesanek, kterým se tak nepodařilo dát gól.
Češky tak přečkaly několik šancí soupeřek a samy se prosadily po změně stran po odehraných padesáti minutách hry.


 Jak říkám..."Bylo to hodně těžké utkání, ale ubránily jsme jednobrankovou výhru. Ten  jeden gól nám pomohl k  postupu do finále," řekla  jediná střelkyně utkání Kateřina Topinková, která byla v 50. minutě oslavována .asi šesti stovkami příznivců v hledišti pozemkářskéího hřiště v Praze v Edenu.

Velkou radost měla i kapitánka Kateřina Laciná, která stým startem v národním týmu patří mezi rokordmanky v současném českém  pozemkářském kolektivu žen. 

 Jak říkám...


„Nebyl to nejhezčí zápas, ale bojovnost vyhrála. Věřím na to, že když druhý tým nedá jasné šance, tak má smůlu, nám se ukáže štěstí a my můžeme vyhrát. Postup je krásný. Ukázala se dřina, kterou tým prošel. Věřím, že ve finále si jdeme pro zlato. A co bych řekla  k účasti na kvalifikačním  turnaji o účast na olympiádě. Olypiáda je pro nás všechny nejvíc,“ řekla po utkání  před hloučkem  novinářů gólmanka Česka Barbora Čecháková z Hradce Králové. Praha -  Eden 4. srpna 2023     Pozemní hokej                                                                       


Mistrovství Evropy žen - druhá divize

Semifinále:  Francie - Ukrajina 2:0  *  Česko - Wales  1:0
 SportovníListy.cz rovvněž napsaly:


S rekordním vítězstvím 14:0 nad Slovenskem do semifinále proti Walesankám na ME druhé divize

Kam na pozemní hokej ?

Sobota  5. srpna 2023

Česko -  Francie   od 16:00 v areálu pražské Slavie ve Vršovicích. 

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz , foto:  Petr  Skála)