Národní sportovní agentura navrhuje svoje rozpuštění

Marast financování českého sportu se táhne spoustu let, reformátoři přicházejí a odcházejí, finanční prostředky, na rozdíl od kultury, nebobtnají, obtíže při jejich čerpání se naopak zvyšují. Když v poslední době navíc jeden ze zaměstnanců agentury veřejně přiznal, že úřad má problémy s administrací vyplácení peněz, zavládlo ve sportovním prostředí mírné zděšení.

Šéf agentury Ondřej Šebek se sice do řešení problému osobně vložil, ale protože má mírně svázané ruce díky své veslařské kauze, musel poslat svému nadřízenému, premiérovi Petru Fialovi, překvapivý návrh. V něm doporučuje, vzhledem k personálnímu podstavu a zásadnímu ohrožení financování českého sportu, zrušení celé agentury. Kompetence se mají vrátit na ministerstvo školství, vláda navíc může tímto krokem získat ovace za snižování počtu úředníků a horký sportovní brambor se navíc z lůna ODS přesune na koaličního partnera, hnutí STAN.

Aby byla uspokojena i sportovní fronta, Šebek navrhuje ušetřené prostředky ponechat ve sportu a rozdělit mezi aktivní sportovce. To vítá především Česká obec sokolská, která chystá na příští rok další slet a již nyní atakuje vládní představitele s požadavky na relativně velkou dotaci pro pořádání sletu. Návrhem se má zabývat vláda na některém květnovém zasedání, již nyní je však předpoklad, že zejména ministři z řad Pirátů, STAN a TOP budou hlasovat pro přijetí.


Hráč NBA do české ligy!


Češi jdou proti australským olympionikům

Petr Dědek požaduje odstoupení Hadamczika

Důvod Křetínského návštěvy u rozhodčích

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)


Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...