Češi jdou proti australským olympionikům


Australští sportovci byli nemile překvapeni vyjádřením svého olympijského výboru, ve kterém informuje o nové praxi během nadcházejících olympijských her v Paříži.

Funkcionáři chtějí zabránit nadměrným oslavám sportovců po ukončení jejich působení na olympiádě a téměř okamžitě má následovat opuštění olympijské vesnice. Opatření má mimo jiné zamezit rušení nočního klidu a spánku sportovců, které jejich vrchol teprve čeká.

Proti tomuto kroku se velmi výrazně ohradil sportovní ředitel Českého olympijského výboru a dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor. Podle něj se jedná o flagrantní porušení olympijské charty a samotného principu olympiády, během které se mají mimo jiné sportovci potkávat a družit i mimo sportoviště, jak se píše v článku olympijské charty o kulturních a sociálních náležitostech během olympiády.

Naši olympionici tak zcela určitě v Paříži nebudou muset předčasně odjíždět z dějiště Her a budou moci slavit úspěchy nejen své, ale také svých kamarádů z celého světa. Stanovisko Martina Doktora má velkou podporu u jednoho z hlavních sponzorů Českého olympijského výboru, společnosti Plzeňský Prazdroj, jejíž produkt je významnou součástí dění v olympijské vesnici a byla by škoda, kdyby tak Plzeňský Prazdroj přišel o část své reklamy.

Petr Dědek požaduje odstoupení Hadamczika

Důvod Křetínského návštěvy u rozhodčích

David Svoboda již zná trest

Alois Hadamczik rezignuje, nastoupí Hnilička?

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Velká pokuta pro český hokej

21.4.2024 09:00:00

V rámci ochrany životního prostředí a dodržování pravidel udržitelnosti byla Asociaci extraligových klubů udělena pokuta ve výši 10 milionů korun. Toto rozhodnutí přišlo po anonymním podnětu a nás...