Na tribuně Sever v Edenu viděli fanoušci Slavie tři góly hodně z blízka, ale ze dvou neměli radost! Slavia - Plzeň 1:2

Záložník plzeňské Viktorky Erik    Jirka, který po dlouhé hráčském putování  z Trnavy až do české ligy, do které  přišel  v létě 2022 ze Španělska, jak přiznal,  odehrál v neděli 5. listopadu 2023 v Praze v Edenu  svůj nejpovedenější duel  v plzeňském fotbalovém dresu. Slovenský fotbalový reprezentant   totiž  dvěma góly vstřelenými pod tribunou Sever zaplněnou od plotu u hřiště až pod střechu stadionu vyhrádně fanoušky Slavie, rozhodl o tom, že domácí Slavia prohrála s Plzní 1:2.

Erik Jirka při první brance překonal brankáře Slavie  Mandouse poprvé v 64. minutě a podruhé   v 79. minutě a pokaždé se běžel radovat do kouta, kde se rozcvičovali plzeňští náhradníci a k tomu všemu přihlíželi zkoprnělí příznivci domácího klubu.

Pamatujete si, kdy jste dal naposledy dva góly za zápas?

„Pamatuji. Stalo se to minulou sezonu proti Zlínu, tam jsme vyhráli 3:0."

Co zaznělo o poločase v kabině, když jste prohrávali 0:1?

„Trenér nám řekl, abychom zvýšili obrátky, výš napadali, nenechali se zatlačit k vápnu. Když vás Slavia doma zatlačí, dá klidně čtyři góly. Ale dobře jsme to uhráli, tlačili jsme je na jejich půlku a ve druhém poločase jejich ztráty využili".

Vnímáte, že vaše pozice v Plzni roste?

„Je tady spousta kvalitních hráčů. Jsem rád, že mi trenér dává šanci a takhle mu to můžu splatit."

Po vstřelených gólech jste se obracel k nebi, jak vám při fotbale pomáhá víra?

„Jsem věřící, ale Panenku Marii mám vytetovanou od smrti dědy. Byl můj velký fanoušek, vždycky se k němu modlím a přeji si, aby mi na hřišti pomohl," řekl Erik Jirka po utkání novinářům.

Trenér slávistických fotbalistů Jindřich Trpišovský o dovednostech Erika Jirky ví  už dlouho, což  přiznal na setkání s novináři po utkání.

„V létě jsme se ho pokoušeli získat, ale nepovedlo se to. Připravovali jsme se na něj, tušili jsme, že bude hrát. Ukázal, proč jsme o něj stáli, v některých věcech je to fakt výborný hráč. Věděli jsme, že náběhy za obranu jsou jeho silná stránka, ale bohužel jsme ho neuhlídali, “ řekl po utkání k Erikovi Jirkovi trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Praha - Eden  5. listopadu 2023

FORTUNA: LIGA 2023/2024 - 14. kolo

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň   1:2  (1:0)

Branky:   13. van Buren – 64. a 79. Jirka  *  Diváci:  18 434  *  Žluté karty:  Bořil, Vlček, Tijani – Traoré, Kalvach, Jirka, Hranáč, Dweh, Sýkora  *  Rozhodčí:   Černý – Paták, Matoušek

SK Slavia Praha  *  Mandous – Vlček, Ogbu, Bořil (72. Sinyan)– Tomič (83. Masopust), Oscar, Zafeiris, Provod – Wallem – van Buren (62. Jurásek, 72. Jurečka), Chytil (62. Tijani)

FC Viktoria Plzeň  *  Staněk – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic, Traoré, Kalvach, Cadu – Jirka (90. Hejda), Šulc (61. Vydra, 89. Sýkora) – Chorý

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz