Na slavnostním vyhlášení 11. ročníku Měsíce věží a rozhleden v Senátu byl i ministr strašidel

Slavnostní zahájení 11. ročníku Měsíce věží a rozhleden v objektu Senátu Parlamentu České republiky v Praze na Malé Straně se uskutečnilo díky záštitám senátorů Tomáše Jirsy a Tomáše Fialy. Účastníci setkání v úterý 6. září 2022 v Praze prodiskutovali další spolupráci v oblasti domácího cestovního ruchu na území Česka mezi Klubem českých turistů, Agenturou Dobrý den, Turistickým deníkem, Českou pohádkovou akademií a s dalšími partnery za přítomnosti několika ministrů Pohádkového království, mezi nimiž byl například i ministr strašidel.Měsíc věží a rozhleden je tradičně zahajován výstupy se sběratelskými 4pohledy 28. září 2022 a vrcholí 28. října 2022 Českým dnem s českými vlajkami. Organizátoři letos poprvé na státní svátek 28. října 2022 zvou veřejnost na pochod „Prahou turistickou s českými vlajkami“ od Národního muzea na Malostranskou mosteckou věž. Nejlepší vrcholové fotografie s českou vlajkou na věžích a rozhlednách budou odměněny.

Je nutné připomenout, že při podpoře  Českého  dne s českými vlajkami, kterým  Měsíc věží a rozhleden bude zakončen, je zásadní, aby ty vlajky byly české. 

Na slavnostním vyhlášení Měsíce věží a rozhledem za účasti Pohádkového krále Václava V., Vydry zvaného a Vévody Valdštejna byli jmenování noví ministři České pohádkové akademie a předány Prestižní ceny České pohádkové akademie za rok 2021.

Novými ministry České pohádkové akademie byli jmenováni Lucia Štefanová pro múzy a František Tylšar pro hudbu a poezii.

Vydavatelství Kartografie Praha ocenila kancléře České pohádkové akademie Marcela Goetze za 30 let úspěšné spolupráce.
Prestižní ceny České pohádkové akademie za rok 2021 převzali v kategoriích

● Kultura – Miloš Dědič z vedení kabinetu České pohádkové akademie;
● Sport – Mojmír Nováček za výstupy s vlajkou Česka;
● Počin roku – Pavel Kožíšek za představení bankovky „Švejkovky“;
●Skokan roku – Jaroslav Pospíšil za otevření 1. Cyklistického informačního centra v CykloŠvec Písek;

● Nejhezčí pohádková kancelář – Turistické informační centrum Třeboň.


www.pohadkovekralovstvi.czLíbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.
(Petr Skála podle tiskové zprávy pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Velká pokuta pro český hokej

21.4.2024 09:00:00

V rámci ochrany životního prostředí a dodržování pravidel udržitelnosti byla Asociaci extraligových klubů udělena pokuta ve výši 10 milionů korun. Toto rozhodnutí přišlo po anonymním podnětu a nás...