Na Barumce pojedou Kresta a Enge a šéf Autoklubu ČR zasedne vedle Ben Sulayema

Padesátý ročník Barum rally přináší všem fanouškům automobilových soutěží tři velká překvapení. Na jubilejní barumce se ukážou legendární automobiloví závodníci Roman Kresta a Tomáš Enge. A s prezidentem Autoklubu ČR Janem Šťovíčkem na místě navigátora se na trati představí také Mohammed ben Sulayem, významná postava světového motorismu.

Žlutomodrá Škoda Fabia WRC pojede na dvou divácky atraktivních rychlostních zkouškách. Do úvodní městské erzety odstartuje Roman Kresta a polookruhovou Březovou s ní pojede další velká legenda Czech Motorsport – Tomáš Enge.

Zajímavou posádkou bude tvořit také prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček, který usedne na sedadlo spolujezdce vedle Mohammeda ben Sulayema, čtrnáctinásobného mistra FIA Middle East Rally Championship, přední osobností motorsportu v zemích Blízkého a Středního východu. Tato dvojice pojede rovněž před hlavním startovním polem s novým Fordem Fiesta Rally3 z dílen M-Sportu.

Jak říkám...


„Padesáté výročí naší nejpopulárnější soutěže přímo vybízelo k nějaké akci. Byl to bezprostřední nápad a vše se upeklo opravdu na poslední chvíli. Myslím si, že hlavně krátké vystoupení Romana Kresty a Tomáše Engeho bude pro fanoušky opravdovou lahůdkou. Musím také zmínit, že pro barumku, její pořadatele i Autoklub je velkou ctí, že můžeme v naší republice přivítat Mohammeda ben Sulayema, který se po své úspěšné závodní kariéře stal členem Světové rady motoristického sportu FIA, podílí se na jeho rozvoji a patří mezi nejdůležitější světové osobnosti motorismu,“ nechal se slyšet Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

„Pro mě to bude tak trochu vzpomínka na staré časy. S Fabií si mě možná moc lidí nepamatuje, ale jel jsem s ní na mistrovství světa v Německu. Pojedu sice jen městskou superspeciálku, ale doufám, že i tohle krátké vystoupení fanoušky potěší,“ dodal Roman Kresta.

„Jsem rád, že po dlouhé době sednu za volant vozu specifikace WRC, obzvlášť když si ho převezmu od takového mistra, jako je Roman Kresta. Původně jsem měl v plánu startovat na celé barumce ve Star Rally Historic, ale kvůli pracovním povinnostem to bohužel nešlo. Díky tomu jsem ale nakonec mohl přijmout nabídku svezení s Fabií WRC a těší mě, že můžu alespoň krátce potěšit všechny fanoušky této krásné soutěže v roce jejího padesátiletého jubilea," řekl  s úsměvem Tomáš Enge.

Legendy domácího motorsportu a vzácného zahraničního hosta budou moci diváci spatřit na ceremoniálním startu, na městské rychlostní zkoušce a pak v sobotu na divácky atraktivní RZ Březová. Na Městské rychlostní zkoušce se objeví dvakrát, nejprve před historickým polem Star Rally a poté dostanou větší prostor před polem Barum Czech Rally Zlín. Na RZ Březová si musí diváci přivstat a dorazit 40 minut před startem prvního jezdce barumky, když na rozdíl od hlavního pole pojedou na okruhové části rychlostní zkoušky o kolo navíc.
Harmonogram  Barum Czech Rally ZlínCeremoniální start, pátek 27.srpna 2021

15:00         Start Star Rally     
16:10         Adac Opel e-Rally Cup                        
16:30         Výběr startovní pozice Barum Czech Rally Zlín                    
16:50         Roman Kresta / Tomáš Enge / Mohammed ben Sulayem                
17:00         Slavnostní start Barum Czech Rally Zlín      


SSS Zlín (Super Special Stage), pátek 27.srpna 2021

17:00        Bugatti GP (1. jízda)
17:30        Demonstrační jízda
18:00        Bugatti GP (2. jízda)
18:30        Green Rally – projížďka vybraných vozů
18:55        Roman Kresta / Mohammed ben Sulayem
19:00        Star rally (historické vozy rally)
20:45        Roman Kresta / Mohammed ben Sulayem
21:00         Startovní pole Barum Czech Rally Zlín


RZ 2 Březová, sobota 28. srpna 2021

8:50         Tomáš Enge / Mohammed ben Sulayem
9:00         Adac Opel e-Rally Cup                        
9:31         Barum Czech Rally Zlín      
12:36       Star Rally     
14:06       Total Energies Green RallySportovniListy.cz napsaly:

Ambasadoři Erik Cais s Jindřiškou Žákovou se připravují na Barum Czech Rally Zlín

(Bohumil Pácl, Autoklub ČR, SportovníListy.cz, foto: Autoklub ČR)

Velká pokuta pro český hokej

21.4.2024 09:00:00

V rámci ochrany životního prostředí a dodržování pravidel udržitelnosti byla Asociaci extraligových klubů udělena pokuta ve výši 10 milionů korun. Toto rozhodnutí přišlo po anonymním podnětu a nás...