Ambasadoři Erik Cais s Jindřiškou Žákovou se připravují na Barum Czech Rally Zlín

V  sezoně 2021 bude mít posádka Erik Cais, Jindřiška Žáková mimořádnou roli na Barum Czech Rally Zlín a to ambasadorů.  Erik Cais  s Jindřiškou se účastní pod hlavičkou týmu Yacco ACCR Rally Team kompletního seriálu Mistrovství Evropy v rally, kde propagují nejen domácí Barum rally, ale také  i celou Českou republiku. V současné době se posádka už naplno věnuje přípravám na jubilejní 50. ročník zlínské rally.

Erik Cais, jak se zmínil při setkání s novináři v prostorách Autoklubu ČR v Praze, se v letošním ročníku Mistrovství Evropy umístil na devátém místě v Polsku, na osmém v Lotyšsku a naposledy na desáté příčce v Itálii. Celkově drží pozici v elitní TOP 10.


Minulý rok byl Erik Cais označen týdeníkem Motorsport News jako jeden z deseti aktuálně největších světových talentů rally.

Jak říkám... 

„Pro nás začala nová sezona velmi dobře a  byl jsem s umístěními spokojen," pochvaloval si dvaadvacetiletý závodník,  jehož dosavadní výsledky dokazují, že o posádce Cais, Žáková příznivci motorismu budou často slyšet jako o úspěšné dvojici, která dosáhla na dvě absolutní vítězství na Rallysprintu Kopná a Rally Rzeszow v Polsku.

„Obě tato vítězství jsou pro mě velmi cenná. Rallysprint Kopná je vyhlášená soutěž a všichni tu trať dokonale znají, vyhrát v nabité konkurenci není snadné. Stejně tak mě těší i výhra v Polsku, kde jsem jel jen jednou s vozem kategorie R2 a bohužel rally nedokončil," zhodnotil úspěchy talentovaný jezdec.

Po boku Erika Caise na místě spolujezdce jezdí s ním  Jindřiška Žáková, která již absolvovala už  více než sto startů v rally.

Jak říkám... 

„Oslavit stovku na místě spolujezdce má pro mě velký význam. Nikdy jsem si nemyslela, že bych u rallysportu vydržela tak dlouho. Nenapadlo by mě, že to budu dělat tak dlouho. Přitom k rally jsem se dostala víceméně náhodně. Můj spolužák mě nechal svézt s kamarádem, který závodil, ale neměl spolujezdce. Tak to začalo a pokračuje dodnes," zavzpomínala  Jindřiška Žáková, pro kterou je rally velký koníček, jemuž se může věnovat až po práci. 

„Mým  snem je zúčastnit se Rally Dakar, ale myslím si, že zůstane jen u snu. Zůstávám totiž nohama na zemi, protože je to nejen úplně jiná, ale velmi náročná disciplína. Mým snem je to z důvodu, že mám ráda těžké podmínky, a ty na Dakaru rozhodně jsou," prozradila  spolujezdkyně, jejíž debut v této roli se datuje až do roku 2012.

Připomeňme si, že Cais s Žákovou vystřídali na pozici ambasadorů Jaromíra Tarabuse s Danielem Trunkátem, kteří tuto roli plnili v roce 2015. Cílem ambasadorů je přilákat do Zlína a proč ne i do celé České republiky více turistů.

Jak říkám... 


„Je to pro nás oba velká čest a moc si vážíme toho, že si nás pořadatelé Barum Czech Rally Zlín vybrali, zvlášť když se jede jubilejní 50. ročník. Reprezentuji barumku jako domácí jezdec na všech soutěžích, kterých jsem se účastnil, a to pro mě opravdu hodně znamená," uzavřel  Erik Cais při setkání s novináři v prostorách Autoklubu ČR v Praze.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

(Petr Skála s využitím tiskové zprávy, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)