Mezi moderními pětibojaři byl jeden Martin Vlach nejlepší a druhý zase nejmladší

Někomu nezasvěcenému by se možná i zdálo, že  v pondělí 28. listopadu 2022 v Kongresovém sále Masarykovy koleje v pražských Dejvicích si dali dostaveníčko snad všichni moderní pětibojaři v zemi, ale nebylo tomu tak. Je jich přeci jenom více.  A tak při tradičním slavnostním vyhlášení nejlepších pětibojařů v kategoriích U11, U13, U15, U17 a U19 a pak také při ocenění všech medailistů roku přišla chvíle na vyhlášení toho  nejlepšího Moderního pětibojaře roku 2022 Martina Vlacha. 

Studentovi pátého ročníku Právnické fakulty UK Praha Martinovi Vlachovi byl   dejvický sál  Masarykovy koleje povědomý, protože zde za krále českého moderního pětiboje byl korunován  poprvé už v roce 2019, ale pak se v dalším roce nejlepší sportovec, který zvládne jízdu na koni, šerm, plavání, střelbu i běh v jednom sportovním odvětví vůbec nevyhlašoval a pak ani v roce 2021 nebyla korunovace snadná.

Martin Vlach byl sice v loňském roce  u toho, ale plaketa, na které bylo vyryto, že  je nejlepším moderním pětibojařem za rok 2021, mu byla předána za bílého dne bez přítomné veřejnosti v parku na Bílé hoře. Korunovace za rok 2022 se konečně už zase  konala pod střechou a na stejném místě jako v roce 2019 a také se stejným výsledkem.

Nakonec se v případě vítěze přeci jenom něco změnilo, protože v sále byli Martinové Vlachové tentokrát dva. Pětadvacetiletý vítěz ankety  Martin Vlach sklidil zasloužený potlesk až na úplný závěr slavnosti, když přebíral plaketu nejlepšího za rok 2022. Ale byl tu také  druhý věkem  osmnáctiměsíční Martin  Vlach junior, o kterého se po celou dobu slavnostního předávání ocenění mladým borcům a borkyním starala jeho maminka Anna. 

    

   SportovníListy.cz rovněž napsaly:  
Pětibojařem roku 2022 je Martin Vlach, ale potlesk patřil i dalším patnácti medailistům
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz
zde.(
Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)