"Mám ráda cinkot medailí", přiznala Ester Ledecká, která se těší na závod ve windsurfingu


Držitelka zlaté medaile z olympijských her v Pekingu ve snowboardu, dále lyžařka, která další medaile atakovala ve třech olympijských lyžařských disciplínách a pokud  žádná česká tenistka nevyhraje letos  Wimbledon je i jasná jednička v anketě Sportovce roku 2022. Ještě nevíte o kom je řeč? 

Je to Ester Ledecká, která   v pondělí 25. dubna 2022 přišla mezi novináře, fotografy a kameramany, aby jim prozradila, jak odpočívá po náročné sezóně, dále co  plánuje ve sportovní kariéře, ale i jak pokračuje ve studiu marketingu na Vysoké škole finanční a správní.
Ledeckou čeká pravděpodobně soustředění v Chile, kde proběhne tvrdá příprava a také výběr lyží. To je jen malá část z toho všeho, co musí Ester Ledecká stihnout do začátku další lyžařské a snowboardové sezony . Trojnásobná olympijská vítězka však i odpočívá ale, jak vnímá její relaxování i její okolí, když i při odpočívání vyhledává soupeření. .

Jak říkám ...

„Já jak nemám to závodění, tak pak závodím o to, kdo bude rychleji v kuchyni, kdo rychleji uvaří, kdo bude první na kopci... To budou mít ostatní zase ze mě radost,“ tuší  Ester Ledecká, že z její soutěživosti a touhy vyhrávat, nemusí všichni, kteří dělají všechno, aby byla nejrychlejší na lyžích nebo na snowboardu, mít radost.

Ester Ledecká nyní věnuje čas nejenom přípravě na další zimní sezonu, ale i studiu. Jediná česká zlatá sportovkyně z Pekingu totiž studuje marketing a o marketingu ve sportu bude i její diplomová práce.

Jak říkám ...

„Je to pro mne výborná zkušenost, protože znalosti ze školy v praxi mohu uplatnit při práci s mým  týmem. Nu a o tom bude ta má diplomová práce. Jinak na otázku, co budu,  až dostuduji a složím státnice, odpovídám, že nebudu inženýrkou, ale magistrou."

Prý jste si oblíbila závody formule 1?

„To je pravda, že ráda sleduji závody formule 1. Ony ty závody jsou hodně podobné lyžařským závodům, neboť vyhrává ten nejrychlejší i když uznávám, že ovládat závodní vůz je určitě složitější než ovládat lyže. Ostatně i to chci vidět osobně a proto na konci května se chystám   podívat na Velkou cenu Monaka formule 1."

V létě ráda jezdíte na windsurfu. Bude tomu tak i letos?

„Ano. Dostala jsem pozvánku na windsurfařský závod Déind ve Francii. To bude však složitější závodění, protože nejsem na windsurfu rozježděná. Tak uvidíme, jestli budu závodit, nebo se tam pojedu jen podívat,“ řekla Ledecká novinářům o další disciplíně, ve která chce být také velmi úspěšná.

„Začalo to, už když mi bylo nějakých pět let. Můj tehdejší trenér mi vždycky říkal, že v zimě se jezdí na snowboardu a v létě na windsurfu. Protože  se ten sport nějak  v rodině uchytil, tak  mne i mého bratra učil windsurfing  náš otec, kterému nyní klidně ujedu o několik desítek metrů," dodala k dalšímu sportu, který ovládá dcera  Janka Ledeckého. Ten vše s usměvem pozoroval nedaleko od ní společně s dalšími členy rodiny.„Zatím jsem závodila v minulosti jen na amatérské úrovni a šlo jen o soupeření s instruktory a instruktorkami. Fakt je, že je to už dost let.  Pokud ovšem letos pojedu, bude to  na krev a buď vyhraju, nebo zemřu. Jsem ochotná na tom oceánu položit život,“ dodala Ester Ledecká s úsměvem, aby to náhodou někdo nebral vážně, že nám želízko v ohni na zimních olympijských hrách v Itálii 2026 utone ve slané vodě někde u francouzského pobřeží.

Po skončení otázek a odpovědí se zpovídaná  Ester Ledecká odebrala s třemi olympijskými  medailemi v ruce k pozování pro fotografy a kameramany a tam, když  s medailemi  zacinkala prohodila větu ...

                                                                                "Mám ráda cinkot medailí"


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.
(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...