V modřanském údolí viděli diváci v národní házené žen 30 branek. Modřany - Chomutov 13:17

Pokud bydlíte v Praze v Modřanech a jeho okolí, doporučujeme občas zajít se projít  nebo projet na kole do Modřanské rokle. Tam má totiž při ústí rokle do civilizace sídliště  svůj stánek klub národní házené Spartak Modřany, kde  o víkendu  čas od času hrají domácí utkání druholigový tým mužů i prvoligové modřanské ženy.

V sobotu 23. dubna 2022 tu odpoledne bylo k vidění mimo jiné i  utkání žen skupiny E o udržení v lize Modřany - Chomutov.

V utkání měly blízko k vyhře hráčky z Ústeckého kraje, které se do modřanských házenkářek pustily s náležitým důrazem a  po třiceti minutách vedly 9:7. Svůj náskok  ve druhém poločase už sice nezvyšovaly, ba právě naopak Pražanky  dokonce v jednu chvíli dotáhly skore k plichtě 13:13, ale poté už branku Modřaňanky nedaly ani jednu a tak  hostující tým přidal ještě čtyři branky na konečných 13:17.

Není bez zajímavosti, že k porážce Modřan by stačily jen branky dvou hráček a to nejúspěšnější hráčky Kamily Dudové s dvanácti trefami a Anny Příhodové se dvěma brankami, které dohromady vsítily čtrnáct  branek.

V průběhu utkání byla hra na delší chvíli  přerušena poté, když si  modřanská útočníce Dominika Chalupová poranila páteř  a musela pro ni přijet sanitka.

Jak říkám ...

"V poslední době se  náš ženský tým výrazně omladil a ve snižování věkového průměru hráček  budeme posilami z dorostu  pokračovat," komentovala změny v modřanském týmu proti předchozímu ročníku soutěže jeho vedoucí Hana Čiháková.

Praha 23. dubna  2022

Národní házená

Liga žen skupina E o udržení

Spartak Modřany - Chomutov  13:17 (7:9)

Branky: Maštalová Anna 7, Lubovská Zuzana 4, Jirásková Kristýna 1, Chalupová Dominika 1 - Dubová Kamila 12, Příhodová Anna 2, Rybářová Lucie 1, Pírková Alena 1, Valášková Alena 1.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.

(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)