Po překonání rekordního počtu za Slavii odtrénovaných utkání se trenér Jindřich Trpišovský sklouzl pro radost diváků

Jindřich Trpišovský se svým realizačním týmem  odehraným utkáním  Slavia Praha - Bohemians 3:0, které se hrálo v sobotu 22. dubna 2023, odtrénovali 181. ligový zápas na lavičce Slavie. Šlo o rekordní zápis do novodobé klubové historie.
Trpišovský a jeho tým tak předčili Karla Jarolíma, který ve Slavii působil jako hlavní trenér třikrát, a Slavii s přestávkami  dovedl v sezonách 2007/2008 a 2008/2009 ke dvěma mistrovským titulům. Třetí v pořadí tohoto žebříčku je  Miroslav Beránek  se 120 ligovými duely a čtvrtým je  v žebříčku nedávno zesnulý František Cipro, který odtrénoval 115 utkání.


  Jak říkám...

„Je to velké číslo, navíc v kuse, všichni si toho moc vážíme. Osobně bych si moc přál dosáhnout na cifru 200, to by bylo také krásné,“ svařil se pro klubový web Slavia.cz  Jindřich Trpišovský.

Slávisté v lize pod vedením Trpišovského a jeho týmem  ze 181 zápasů  ve 129 případech slavili výhru a 34x zažili plichtu. Prohráli jen  v 18 utkáních. Celkem  zaznamenali 414 vstřelených gólů a inkasovali 121 branek. Na lavičce Slavie  slavili tři mistrovské tituly (2019, 2020, 2021).

Svůj vůbec první ligový zápas za Slavii koučoval Trpišovský na Vysočině  v Jihlavě 17. února 2018 v utkání proti tamějším fotbalistům. 


  Jak říkám...

„Je to skvělé číslo, které nám udělalo radost, navíc když padlo ve vítězném zápase. Historie je dlouhá, dosáhnout takové šňůry 181 zápasů v kuse je mimořádné,“ uvedl  Trpišovský pro klubový web.


Kouč Slavie s týmem zažil kromě výhry ve vršovickém derby i návrat do čela tabulky a možná právě proto pro diváky Trpišovský vysekl parádní skluz, když dobíhal za svými hráči poděkovat fanouškům za jejich nepřetržité fandění.Do konce základní části FORTUNA:LIGY odehraje Slavie  ještě dvě utkání. V úterý 25. dubna 2023 hraje Slavie v Ostravě proti Baníku a v neděli 30. dubna 2023 v Edenu hraje  Hradec Králové. V nadstavbové části na všechny týmy ve skupině o titul čeká ještě pět střetnutí.

Žebříček v počtech  odtrénovaných utkání ve jménu Slavie Praha


1.    Jindřich Trpišovský    181
2.    Karel Jarolím             180
3.    Miroslav Beránek      120
4.    František Cipro          115


  SportovniListy.cz rovněž napsaly ...

Vršovické fotbalové derby odskákali klokani. Slavia Praha - Bohemians 3:0


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.

 (Petr Skála podle zprávy na webu Slavia.cz  pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)