Byl to dárek od 31 hokejových delegátů Aloisovi Hadamczikovi k sedmdesátinám?

Novým prezidentem Českého svazu ledního hokeje se stal Alois Hadamczik, kterého v prvním kole volby podpořil nejmenší počet k tomu nutný 31 delegátů.

Alois Hadamczik  o svých představách,  jak vést dál český hokej,  hovořil při své prezentaci stejně  jako všichni ostatní také deset minut  ovšem  jako jediný bez poznámek v ruce. Volitelům  oznámil, že to má v hlavě, co se týká hokeje dobře srovnané a na posluchače  do pléna přitom hleděl při různých postojích přísným pohledem.

Možná, že i to rozhodlo, že hokejový trenér a činovník z Kravař u Opavy získal jejich hlasy. Stalo se tak dva večery před Hadamczikovými sedmdesátinami, které připadají na 20. června 2022.

Na první jeho  tiskové konferenci, která proběhla jen desítky  minut po jeho zvolení, byla novému muži v čele českého hokeje  položena také otázka, zda zvolení vnímá jako dárek k sedmdesátinám.

Jak říkám...

"Je to dárek ve formě práce. Je to důvěra, za kterou musím pracovat. Já jsem se o to přihlásil, takže za to delegátům děkuji," řekl Hadamczik, aby v následné odpovědi na další otázku prozradil, jak své sedmdesátiny oslaví.

"Žádná velká oslava ale nebude. Přijel jsem na konferenci s tím, že nechci bojovat. Teď mohu pár dní říkat, že mě udělali prezidentem svazu, ale mám před sebou hodně práce a úkolů," řekl první muž českého hokeje, který je tím pádem  zároveň patrně nejstarším šéfem sportovních spolků sdružující v tuzemsku sporty do různých svazů, asociací či  jiných seskupení.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz ...
zde.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)