Konec mužského sportu v Čechách


Prohlubující se hospodářská krize a nedostatek veřejných prostředků na podporu sportu má překvapivý důsledek. Vedení Národní sportovní agentury rozhodlo o zásadní změně fungování dotačních titulů na státní reprezentaci a talentovanou mládež.

Vzhledem ke sportovním výsledkům posledních let se má dostat pouze na ženský sport. Za posledních 15 let se totiž pouze dva muži stali nejlepšími sportovci České republiky, jinak anketu ovládly samé ženy.

Předseda agentury Filip Neusser dodává, že s péčí řádného hospodáře musí zohlednit sestupnou tendenci úrovně mužského sportu, kdy ženský element, až na čestné výjimky, válcuje kdysi silnější část populace. A současné výsledky například ledních hokejistek jeho slova jen potvrzují. Tenisové dění na US Open jakbysmet, jen málokdo zaznamenal účast tenistů v prvním kole.

Do hry se vložil i Český olympijský výbor, který požaduje i větší zastoupení žen ve vedení sportovních svazů. Současná situace se však může velmi rychle obrátit právě proti olympionikům, velmi snadno se může stát, že naše republika nebude schopna plnit požadavek Mezinárodního olympijského výboru na paritní zastoupení mužů a žen ve výpravě na nejprestižnější světovou sportovní akci.

Plzeň hlásí hvězdnou posilu do útoku

Stihnou hokejisté Litvínova začátek ligy?

Pojedou naši sportovci na ruské olympijské hry?


Nečekaná posila pro hokejové Kladno

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)