Kateřina Kudějová má ze SP bronz, v deblkanoích obsadili Češi druhé a třetí místo

Čeští vodáci  navázali na SP v Praze v Troji na úspěšný první finalový den. Po pěti zlatech a stříbře a bronzu získala Česká republika další kovy. Druhý finalový den se dařilo Kateřině Kudějové, která ve finále kajakářek na světovém poháru v Praze vypádlovala bronz a to ještě  Štěpánka Hilgertová dojela šestá. První díl seriálu SP kanálu v Troji vyhrála Němka Jasmin Schornbergová. Česko bylo úspěšné i v další kategorii. Ze třech českých posádek deblkanoistů vybojovali dvě medaile posádky  z Dukly Praha. Za vítěznými Francouzi skončili druzí Ondřej Karlovský a Jakub Jáně a třetí Jonáš Kašpar a Marek Šindler. První byli Francouzi Gauthier Klauss a Matthieu Péché. V hlídkách si holky vyjely v kategorii K1 zlato a deblkanoisté stříbro. Při posledním ceremoniálu zněla tedy česká a polská hymna.

Kačka Kudějová, jak vodáci bronzové kajakářce říkají,   si na SP v Praze zopakovala třetí příčku  z nedávného evropského šampionátu. Ve finále  pětadvacetiletá sportovkyně zajela čistou jízdou  a nestačila jen na dvě světové borkyně. Zvítězila Němka Jasmin Schornbergová o 13 setin sekundy před Australankou Jessicou Foxovou. Katka Kudějová ztratila na Němku  sekundu a 12 setin.

Kudějovou mohla z pódia odsunout ještě Němka Ricarda Funková, ale po šťouchu propadla až na čtvrté místo.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

Ministr obrany Martin Stropnický, který sledoval finalové děni, pak osobně blahopřál dvěma posádkám trénujícím v Dukle. Po loňském loučení se sportovní kariérou deblu Wolf - Štěpánek, se tak Štěpánkovi svěřenci ukázali na podiu hned na dvou stupních a pak ještě jako součast stříbrné hlídky.

Jak vodáci vystupují na nejvyšší stupeň stupně vítězů? Sportovnílisty.cz mají důkaz, že různě

Vodní slalomáři si pětkrát vyslechli v Praze v Troji českou hymnu

SP ve vodním slalomu v Praze
Praha Troja  21. června 2015

Zrcadlo výsledků
Muži C2: 1. Klauss, Péché (Fr.) 98,60 (0), 2. Karlovský, J. Jáně -1,09 (2), 3. Kašpar, Šindler -1,29 (2), ...9. Koplík, Vrzáň (všichni ČR) -7,68 (2).
Muži 3xC2: 1. Polsko 115,52 (2), 2. ČR (Karlovský, J. Jáně/Kašpar, Šindler/ Koplík, Vrzáň) -1,72 (2), 3. Německo -5,22 (4).
Ženy K1: 1. Schornbergová (Něm.) 98,03 (0), 2. Foxová (Austr.) -0,13 (0), 3. Kudějová -1,12 (0), ...6. Š. Hilgertová -2,46 (0), v semifinále 12. Vojtová, 14. Galušková (všechny ČR).
Ženy 3xK1: 1. ČR (Galušková, Kudějová, Hilgertová) 115,23 (2), 2. Slovinsko -4,48 (4), 3. Austrálie -7,01 (0).

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)