Špatná zpráva pro fanoušky Bostonu, dobrá zpráva pro fanoušky českých hokejistů ... Boston - Florida 1:2

Pokud jste na stanici kanálu Nova Sport sledovali přímý přenos semifinále Východní konference play off  Boston -  Florida, bylo na vás, zda jste chtěli, aby David Pasterňak a Pavel Zacha s týmem Bostonu postoupili dál v play off do finále Východní konference   NHL nebo, aby oba borci přicestovali do Prahy posílit český tým na MS.

V utkání od konce  první třetiny vedli borci  Bostonu, ale po půl hodině hry soupeř z Floridy vyrovnal.  Už se zdálo, že zápas dopadne remízou a dočkáme se  prodloužení, jenže pak se Gustav Forsling z Floridy trefil   z dorážky   1 minutu a 33 sekund před koncem a vstřelil důležitou a jak se pak ukázalo rozhodující branku. Televizní diváci se v  Česku  tak ve 4 hodiny v noci vypořádavali s informací, že letošní sezóna medvědům z Bostonu tím pádem skončila, alespoň jenom ta klubová. Naopak  čeští fanoušci mohou  s nadějí  vyčkávat, zda-li se David Pastrňák a Pavel Zacha rozhodnou přijet posílit český reprezentační  tým na Mistrovství světa v Praze.  Hokejisté Floridy postoupili do konferenčního finále, kde se utkají s New Yorkem Rangers.

Boston 17. května 2024

Lední hokej

NHL

Semifinále Východní  konference

Boston Bruins  -  Florida Panthers    1:2  (1:0, 0:1, 0:1)
Stav série: (2:4)

Branky:  19:07' Zacha (DeBrusk, P. Wotherspoon) -   32:44' Lundell   • 58:27' Forsling  (Lundell, M. Tkachuk)

Střely na bránu: 23 – 28 * Přesilová hra: 0/2 – 0/3  * Trestné minuty: 8 – 6

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz