Jen jeden gól, není to málo pro vyprodaný stadion? Slavia Praha - Baník Ostrava 1:0. No a co!

Fotbalisté Slávie Praha v  pátém  kole FORTUNA:LIGY zvítězili v domácím prostředí nad Baníkem Ostrava 1:0. To všechno se dělo před v novém ročníku rekordní návštěvou  19 164 diváků.

Hrálo se po parném dnu v neděli 20. srpna 2023 večer v Praze v Edenu.

Jen tak pro zajímavost, dvě hodiny před začátkem utkání Slavia Praha - Baník Ostrava vyhráli několik stovek metrů od fotbalového stadionu na ragbyovém hřišti domácí  ragbisté Slavie nad Vyškovem 38:33, když se do ragbyového hlediště přišlo podívat i několik fotbalových fanoušků z následného utkání. Ale vraťme se k fotbalu.

Úspěšným hráčem, který se premiérově v sešívaném dresu prosadil zrovna proti Baníku, byl jeho bývalý hráč Muhamed Tijani. Na gól ten jediný se ovšem čekalo 47 minut.
První dějství totiž žádnou branku  nenabídlo, a tak týmy odcházely do kabin smírně.

Stačily však jen dvě minuty po startu druhé půle. aby se míče uvnitř šestnáctky soupeře zmocnil  Mojmír Chytil, který zpětnou přihrávkou našel Mohameda Tijaniho. Nigerijský útočník si v těžké situaci poradil na podruhé  nakonec překonal  brankáře Baníku ... 1:0! Moc se ze střeleného gólu neradoval, což bývá u nás zvykem, když fotbalista dá branku bývalému klubu, což se zrovna stalo.

Více branek už v utkání Slavie s Baníkem, které mělo skvělou atmosféru i v hledišti, nepadlo. "No a co," bylo k zaslechnutí po skončeném utkání ze sedadel od diváků s červenobílými šálami.

Praha - Eden 20. srpna 2023

FORTUNA: LIGA 2023/2024 ...   5. kolo

Slavia Praha - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 47. Tijani  *  Rozhodčí: Všetečka - Hájek, Machač - Radina (video)  *  ŽK: Ševčík, Tijani, Kolář - Frydrych, Blažek, Boula *   Diváci: 19.164.

Slavia Praha: Kolář - Vlček, Ogbu, Bořil - Douděra (82. Masopust), Hromada (65. Ševčík), Zafeiris, Jurásek (82. Jurečka) - Schranz (65. Provod) - Tijani (88. Van Buren), Chytil. Trenér. Trpišovský.

Baník Ostrava: Letáček - Blažek, Bitri, Frydrych - Juroška (82. Ndefe), Tetour (64. Rigo), Boula, Kpozo (87. Madleňák) - Buchta (87. Fadairo), Šín (64. Tanko) - Almási. Trenér: Hapal.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz