Jediné pražské derby Tipsport zimní ligy 2023 dopadlo takhle: Viktorie Žižkov - Bohemians 1:3


Největší domácí fotbalovou akcí těchto dnů je zimní fotbalový turnaj Tipsport liga, který  se letos koná podobně jako fotbalové Mistrovství světa v Kataru v netradičním termínu. Původní termín si z ledna 2023 Tipsport liga vyměnila za přelom listopadu a prosince 2022.

Turnaj je rozdělený do pěti skupin a všechny výsledky se seskupují do jedné celkové tabulky. Z pražských klubů turnaj hrají jen tři a tak se stalo, že jediné pražské derby se hrálo zrovna 3. prosince 2022 mezi celky Viktorie Žižkov a Bohemians Praha.
O derby byl velký zájem diváků, kterých se na hřišti Xaverova sešlo několik stovek  a kdo z nich přišel trochu se zpožděním, tak přišel hned o první branku klokanů. Jenže Viktorka do půlhodiny hry vyrovnala a poměrem čísel 1:1 skončil také poločas.

Druhý začal podobně jako ten první. Hned po pár vteřinách se  s míčem  před brankou soupeře  objevil druhopoločasový kapitán Dostál a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Třetí gól přeci jen nakonec borci v zelenobílých dresech  vstřelili. Nádhernou přihrávku od  Kadlece si zpracoval Vala a levačkou kopl balon před branku. Tam sice brankář Myška dvakrát vychytal zakončující hráče Bohemians, ale nakonec se našel Drchal, který přeci jen procpal balon za brankovou čáru a tím  změnil skóre na konečné 3:1 ve prospěch zelených.

Jak říkám...
"Jsem spokojený. Byla  to příprava,  a tak více než výsledky mne zajímala hra našich hráčů. Jsem rád, že  jsme všechna utkání  vyhráli, ale zda budeme celkovými vítězi, se rozhodne později, až se dohrají všechna utkání," řekl pro SportovníListy  kouč Veselý. 

Praha  3. prosince 2022
  Fotbal                                                                                                                   


Zimní Tipsportliga 2023 - muži

FK Viktoria Žižkov - Bohemians Praha 1905 1:3 (1:1)

Branky:  29. Hönig - 4. Mužík, 46. Dostál, 77. Drchal  *  Rozhodčí:  Zaoral - Antoníček, Lakomý

FK Viktoria Žižkov:  Švenger (46. Myška) - Bazal, Březina (80. Jankovský), Tregler, Muleme - Žežulka (63. Klusák) - Hönig, Kadlec (66. Král), Jirásek (80. Kabantsov), Štrombach (63. Jankovský) - Petráň

Bohemians Praha 1905:   Kouba - Kadlec, Krch, Hůlka - Köstl, Jindřišek, Morávek (24. Novák), Nový - Beran, Vrána - Mužík *  2. poločas: Kouba - Kadlec, Křapka, Vilotić - Dostál, Farkaš, Jánoš, Vala - Zeman, Novák - Drchal
    

   SportovníListy.cz rovněž napsaly 
Zimní fotbalový turnaj Tipsport liga 2023 se hraje nyní na podzim a ještě k tomu letos v roce 2022Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde!!!

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)