Zimní fotbalový turnaj Tipsport liga 2023 se hraje nyní na podzim a ještě k tomu letos v roce 2022

Největší domácí fotbalovou akcí bude  zimní fotbalový turnaj Tipsport liga, který  se letos koná podobně jako fotbalové Mistrovství světa v Kataru v netradičním termínu. Původní termín si z ledna 2023 Tipsport liga vyměnila za přelom listopadu a prosince 2022. Má to výhodu. Podzimní termín  vyplní klubům zkrácenou sezonu před přestávkou kolem Vánoc. Nu a proto se 26. ročník turnaje  tak uskuteční ve stejném roce jako ten předchozí ročník pětadvacátý.

Oficiálně začne Tipsport liga 22. listopadu 2022 zápasy AC Sparta Praha B – FK Teplice a FC Trinity Zlín – FC Zbrojovka Brno, ale skutečný start obstarala již  předehrávka ViOn Zlaté Moravce/Vráble – SK Sigma Olomouc v pátek 18. listopadu od 13:00 hodin na hřišti TJ Sokol Lanžhot.

Turnaje se zúčastní 20 českých a slovenských klubů v pěti  skupinách na hřištích v České republice a na Slovensku. Devět prvoligových klubů dodá česká liga a čtyři nejvyšší slovenská fotbalová soutěž. Patronem turnaje se letos stal  Jiří Novotný, který v této roli nahradil další sparťanskou legendu brankáře Jaromíra Blažka.


KOMPLETNÍ ROZLOSOVÁNÍ
(Petr Skála pro SportovniListy.cz. foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...