Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Naganu. 

Jen pro připomenutí, tento cenný artefakt byl ještě začátkem roku vystaven v Hokejové síni slávy v obchodním centru Harfa. Toto muzeum se rozhodl nový předseda hokejového svazu Alois Hadamczik zrušit pro jeho nehospodárnost, v parkovišti obchodního centra pak bylo možné spatřit hokejové legendy, jak si odvážejí své exponáty, které svazu zapůjčily. 

Nejslavnější hokejka naší historie však měla utajeného majitele, ten ale v tomto týdnu vyšel najevo. Od syna trenéra olympijských vítězů Ivana Hlinky ji dostal právě Alois Hadamczik, jako uznání za svůj přínos pro český hokej, když už do Síně slávy nebyl uveden. 

A právě předseda svazu dal hokejku do internetové dražby. Podle svého vyjádření byl jednak přesvědčen, že vítězem aukce bude nějaký bývalý hokejista (to se potvrdilo, novým majitelem se stal Jakub Voráček), a jednak chce výtěžek poslat klubům juniorské ligy, která je z iniciativy nového předsedy rozšířená, a tím pádem stouply i náklady pro její účastníky. 

A tak jedinou neznámou zůstává, zda Jakub Voráček, velký kritik Aloise Hadamczika, svoji cennou hokejku znovu zapůjčí svazu do zamýšlené Síně slávy v jiném pražském obchodním centru.¨


Petr Fousek rezignuje!


Šokující výměna v týmu Karolíny Plíškové

Atletika mění metodiku skoku do dálkyŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 


(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)