Ester Ledecká už 6. května 2024 měla o vítězném týmu MS v hokeji jasno. Nevěřící pak okřikla: Nesmějte se !

Dědeček Ester Ledecké jinak  mistr světa v ledním hokeji z roku 1972 Jan Klapáč před několika lety vzpomínal, jak svého vnuka a vnučku, když byli ještě malými dětmi, doprovázel na kluziště, kde probíhal trénink hokejových nadějí. Tehdy si hokej s klukama zkusila zahrát i Klapáčova vnučka Ester, která podle jejího dědečka ač mezi bruslícími dětmi byla nejmenší, tak tam jako jediná holka  na kluzišti byla nejlepší ze všech dětí.

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se sice hokejistkou nestala, ale  to neznamená, že s elitním  světovou  lyžařkou a snowboardistkou Mistrovství světa v ledním hokeji 2024, jehož pořadatelem je Česko, nic nedělá. 


  Jak říkala   ...„Ještě přesně nevím, na jaké zápasy českých hokejistů půjdu, ale moc se těším. Na hokej mám asi týden čas a pár zápasů určitě stihnu. Dostala jsem pozvání od Tipsportu a budu tam," prohlásila Ester Ledecká v pondělí 6. května 2024 v Praze na setkání se zástupci médií uspořádané po zimní sezóně prosvištěné na lyžích i na prkně na sněhu.

Ester Ledecká ještě odpověděla na otázku, jak MS dopadne a když se zmínila, že MS Česko vyhraje, okřikla ty, kteří se jejímu  vidění hokejového úspěchu zasmáli.

  SportovniListy.cz tehdy napsaly   ...Ester Ledecká má jasno: Čeští hokejisté budou mistry světa 2024! Čemu se smějete?


Je pěkné, že Ester Ledecké její předpověď vyšla a je zřejmé, že málem  odhadla i výhry, neboť český tým skutečně v normálním čase neprohrál a k tomu jedinému prohranému  utkání s Kanadou došlo až po nájezdech.  Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz,  foto a koláž: Petr Skála)