Ester Ledecká má jasno: Čeští hokejisté budou mistry světa 2024! Čemu se smějete?

Dědeček Ester Ledecké jinak  mistr světa v ledním hokeji z roku 1972 Jan Klapáč před několika lety vzpomínal, jak svého vnuka a vnučku, když byli ještě malými dětmi, doprovázel na kluziště, kde probíhal trénink hokejových nadějí. Tehdy si hokej s klukama zkusila zahrát i Klapáčova vnučka Ester, která podle jejího dědečka ač mezi bruslícími dětmi byla nejmenší, tak tam jediná holka  na kluzišti byla nejlepší ze všech.

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se sice hokejistkou nestala, ale  to neznamená, že s elitním  světovou  lyžařkou a snowboardistkou Mistrovství světa v ledním hokeji 2024, jehož pořadatelem je Česko, nic nedělá. 

  Jak říkám  ...„Ještě přesně nevím, na jaké zápasy českých hokejistů půjdu, ale moc se těším. Na hokej mám asi týden čas a pár zápasů určitě stihnu. Dostala jsem pozvání od Tipsportu a budu tam," prohlásila Ester Ledecká v pondělí 6. května 2024 v Praze na setkání se zástupci médií uspořádané po zimní sezóně prosvištěné na lyžích i na prkně na sněhu.
V sezoně 2023 / 2024 se na sněhových svazích  začala Ester Ledecká prosazovat na čele konečných pořadí závodů až v jejím závěru.

  Jak říkám  ...„Všechno to zkomplikovala viróza. Nejdřív jsem si myslela, že jde o malou rýmičku, ale nakonec to prý byl podle doktorů černý kašel. Chtěla jsem se rychle vrátit, ale vytrestalo mě to. Dlouho jsem kašlala a myslela, že už se toho nezbavím. Naštěstí na druhý pokus zabrala antibiotika,“ řekla  s varováním před touto nemocí Ledecká a připomenula potíže, které ji pronásledovaly.

Proto bylo o Ester Ledecké slyšet až teprve  v březnu 2024, kdy skončila třetí v super-G v Kvitfjellu a pak se v posledním světovém poháru v Saalbachu ve stejné disciplíně radovala z vítězství.  Další výhry slavila  na prkně, na kterém dojela jako první ve všech třech závodech paralelního slalomu, do nichž nastoupila.  Jak říkáme  ..."Prostě, když nastoupila Ester Ledecká, tak ostatní děvčata závodila už jen o druhé a další místa," poznamenal předseda Klubu sportovních novinářů Michal Dusík, který s dvojnásobnou Sportovkyní roku vedl rozhovor a zeptal se i na to, jak vítá skutečnost, že se  v příští sezoně nebudou křížit lyžařské a snowboardové vrcholy.

„Obě mistrovství světa se jedou jindy, a to je úžasná zpráva. Mám velkou radost, že se to takhle povedlo, a snad budu  startovat na obou šampionátech. Sice se kryje snowboardové mistrovství světa s finále světového poháru na lyžích, ale to už bych asi chtěla moc,“ poznamenala tuzemskými lyžaři často volená Královna bíle stopy.
V dubnu 2024 se Ester Ledecka zúčastnila neobvyklé akce, když z rukou španělského královského páru  převzala Trofej Evropské unie. 

  Jak říkám  ...„Nejdřív jsme se setkali se španělskými sportovci, pak jsme jeli do paláce, ale všichni mluvili jen španělsky, takže jsem toho moc nepochytila, ale všechno dobře dopadlo. S králem jsme se po ceremoniálu shodli, že máme oba rádi Sierra Nevadu,“ podělila se o zážitky na královském dvoře česká královna bílé stopy, která se nyní těší na hokej, jak bude fandit.

„Klidná fanynka rozhodně nejsem. I když občas bývám s dědou ve skyboxech, a všichni tam jsou navlečení v oblecích, já jediná jsem ve sportovním a dělám tam bordel. Klidná tedy opravdu nejsem,“ popsala, jakou je fanynkou.

Jak šampionát dopadne?

„Vyhrajeme!"

Kolikrát?

„My budeme jenom vyhrávat až do konce!“  má jasno devětadvacetiletá česká sportovní hvězda, které jedna sezóna skončila a na tu další se už nyní připravuje. 

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz,  foto a koláž: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...