Dobrá zpráva: Světový pohár v boulderu bude v Praze na Letné 2. až 4. června 2023


Už jste to slyšeli? Světový pohár v boulderu míří do Prahy! Už v červnu 2023 konkrétně od 2. do 4. června 2023 se světová špička potká v Praze na Letenské  pláni, kde poměří síly.

Poslední zářijové pondělí závod byl oficiálně představen na setkání s novináři, na které přišel i  Adam Ondra. Na střeše Národního zemědělského muzea jen několik stovek metrů vzdušnou čarou od místa, kde se bude v červnu 2023 soutěžit, Adam Ondra před objektivy fotografů a kameramanů ukázal i své tři medaile, které získal na ME v Německu.Ve Světovém poháru zatím Adam Ondra mohl v Česku závodit jen v roce 2009 v Brně, kdy se tehdy lezlo na obtížnost. 

Jak říkám...

"Od té doby lezení fantastickým způsobem vyrostlo. Zajímá stále víc lidí. Nu a na  Letné, kde možná bude na fotografiích ze závodu v pozadí Pražský hrad, to bude podobně fantastické,  jako  jsem to poznal  na mém    oblíbeném závodu v Chamonix, kde je vidět v pozadí Mont Blanc," řekl Adam Ondra.

Pořadatelé očekávají, že na Letnou budou mít možnost také  zavítat i kolemjdoucí, kteří se běžně o sportovní lezení nezajímají.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde. (Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...