Divočina v Uherském Hradišti byla k vidění na obou stranách. FC Slovácko - Mladá Boleslav 2:2

Utkání pátého ligového kola se hrálo za úmorného srpnového vedra na celkem solidně připraveném trávníku. Střetnutí sousedů v průběžné tabulce, páté Mladé  Boleslavi a šestého Slovácka, skončilo bez vítěze. Mladá Boleslav ovšem dohrála bez dvou vyloučených hráčů a k tomu byla ještě k vítězství blíže.

První poločas skončil nerozhodně, přestože ho Středočeši  dohrávali bez vyloučeného Pulkraba.
Ve 12. minutě po trestném kopu rozehraném Havlíkem se uvnitř mladoboleslavské šestnáctky dostal k míči Petržela a jeho nedůraznou hlavičku Vecheta prodloužil pravačkou z hranice malého vápna za záda brankáře Trmala, jenž do střetu se slováckým forvardem přišel pozdě - 1:0.

Ve 45. minutě Jawo vyhrál na pravé straně důrazný souboj, odcentroval do vápna, kde se střelecky neprosadil Fulnek, po něm ani Mašek, jehož ránu Heča vyrazil jen k Marečkovi a ten už dostal z deseti metrů míč do soupeřovy branky - 1:1.

Druhý poločas začal podle očekávání s mladoboleslavským důrazem na defenzívu a číháním na brejky.

V 53. minutě šestý boleslavský roh rozehrál veterán Matějovský a když se k němu od protivníkovy obrany vrátil míč, přihrál ho po zemi Marečkovi, který se bez zdržování  trefil po zemi s přispěním mírné brankářovy teče k levé tyči - 1:2.

V 84. minutě Slovácko sice dostalo míč do mladoboleslavské branky, ale dorážející hráč Kalabiška byl v ofsajdu a tak sudí Rouček s podporou VARu gól neuznal.

Když se naplnila standardní porce minut, ukázal rozhodčí divákům i aktérům, že nastaví šest minut. V nich Mladá  Boleslav inkasovala dvě kruté rány.

Ve druhé přesčasové minutě s odkopem otálející brankář Trmal nedával pozor a tudíž netušil, že za jeho zády číhá Kalabiška, který mu míč snadno sebral a do prázdné branky vyrovnal - 2:2.

Ve čtvrté nastavené minutě na půlící čáře slováckého stopera Daníčka sestřelil Sakala a sudí Rouček jej bez váhání vyloučil ze hry. Vyčerpaní mladoboleslavští fotbalisté dohrávali v dvojnásobném oslabení.

„Po dobrém vstupu do utkání jsme byli lepším týmem a hodně mě mrzel obdržený laciný gól, protože jsme ho dostali ze situace, na kterou jsme se připravovali. Pokračovali jsme však v aktivní hře, měli více rohů a zaslouženě vyrovnali. Ve druhém poločase jsme v deseti lidech fungovali docela dobře, i když nás Slovácko přimáčklo, dali jsme vedoucí gól a bylo to pro nás super rozehrané. V konci utkání jsme byli pod drtivým tlakem a tak jeden bod za remízu bereme. Kluci prokázali ohromný charakter, smekám před nimi, co v tomto dusném počasí a v oslabení dokázali, ukázali, že co předvedli proti Liberci, nebyla náhoda, klobouk dolů," zhodnotil utkání mladoboleslavský trenér Marek Kulič.

„Trmal chytal božsky, žádný centr mu nevypadl, za zaváháním je potřeba udělat tlustou čáru a jedeme dál, jinak k tomu nemám co říct," řekl k brankářovu kiksu  Marek Kulič.

Uherské Hradiště 19. srpna 2023

FORTUNA: LIGA 2023/2024 - 5. kolo

1. FC Slovácko -  FK Mladá Boleslav 2:2  (1:1)

Góly: 12. Vecheta, 90. Kalabiška - 45. a 53. Mareček *  ŽK: Havlík, Šumulikoski (sportovní manažer mimo hřiště) - Trmal  *   ČK: Pulkrab (ve 39. minutě), Sakala (v 90. minutě)  *   Rozhodčí: Rouček - Podaný, Arnošt  *   Diváků: 3992

1. FC Slovácko: Heča - Hofmann (76. Trávník), Daníček, Kadlec - Sinyavskiy, Valenta (46. Kalabiška), Havlík, Doski (63. Holzer) - Petržela (63. Juroška), Vecheta, Kim (46. Mihálik) Připravení byli hráči Srubek, Brandner, Mihálik, Kalabiška, Juroška a brankář Fryšták. Chyběli Břečka, Kohút (oba zranění) a Rigino Ruben Cicilia, rodák z jihoamerického Curaçaa, které je součásti Nizozemského království, má disciplinární trest na čtyři soutěžní utkání po vyloučení ve čtvrtém kole za úder loktem stopera Bohemians Antonína Křapku.

FK Mladá Boleslav: Trmal - Kostka (90. Kubista), Suchý, Karafiát, Fulnek - Sakala, Matějovský (66. Šimek) - Mašek (75. Ladra), Mareček (66. Yusuf), Jawo (46. Poulolo) - Pulkrab. Připravení byli hráči Žitný, Král, Solomon a brankář Mikulec. Chyběli Suchomel, Kadlec (oba zdravotně indisponovaní) a Kušej (nebyl nominovaný na zápas).

(Petr Skála podle tiskové zprávy na fkmb.cz, foto: fkmb.cz)