Podívejte se, jak se Báře Špotákové povedlo prasehodem kvalifikovat do finále oštěpařek MS v Londýně

Třetí den MS v atletice se z kvalifikace podařilo postoupit jen oštěpařce Barboře Špotákové. Dvojnásobná olympijská vítězka překonala limit druhým hodem dlouhým 64,32 m.

Špotáková, která na stejném stadionu získala před pěti lety druhé olympijské zlato, nastupovala do kvalifikace až mezi posledními. První pokus jí nevyšel, ale ve druhém už limit 63,50 m přehodila a v úterý 8. srpna 2017 se pokusí rozšířit svou sbírku z MS, v níž je zlato z Ósaky a dvě stříbra.

"Byl to prasehod," komentovala třínásobná olympijská medailistka pro ČT SPORT  hod, kterým se kvalifikovala do finále, ale s kterým Bára Špotáková nebyla spokojena.  Její velká letošní soupeřka Chorvatka Sara Kolaková sice limit nesplnila, ale ve finále také bude.

Druhá česká oštěpařka Nikola Ogrodníková skončila až na devatenáctém místě a hodem  59,99 centimetrů  do finále nepostoupila.

Londýn 6. srpna 2017
LONDÝN - Mistrovství světa v atletice

Kvalifikace ženy oštěp: 1. Lu Chuej-chuej (Čína) 67,59, ...5. Špotáková 64,32 - postoupila, 19. Ogrodníková (obě ČR) 59,99 - nepostoupila.

SportovníListy.cz  napsaly:

Koulařovi Tomášovi Staňkovi chybělo 5 cm k bronzu. Mistrem světa je bývalý ragbista
(ps, SportovníListy.cz foto: Ivana Roháčková, Dukla Praha)