O2 aréna viděla pět branek, ale také výhru Sparty nad Pardubicemi 3:2

Hokejisté Sparty měli do utkání s Pardubicemi skvělý vstup. Už ve 4. minutě vedli střelou kapitána Hlinky 1:0 a náskok Pražané zvýšili ještě v první třetině díky Cingelovi.

Lukáš Cingel ve druhé třetině vstřelil třetí gól Pražanů, ale rozhodnuto o výsledku ještě nebylo. Borci z Pardubic zápas ještě učinili zajímavým. Bývalý hráč Sparty Rolinek snížil, když hosté využili  pětiminutovou přesilovou hru a nakonec ještě Petr Hubáček v čase 41:35 dostal svůj tým gólem do šance na vyrovnání. Rozdíl jediného gólu byl pro Pardubice lákavý a i přesto, že hrály ke konci utkání bez  brankáře, borcům  Dynama se vyrovnat nepodařilo.

"Vstup do utkání jsme měli dobrý a dostali jsme se i do vedení 2:0. Měli jsme i další šance, které jsme ale nevyužili a Pardubicím narostla křídla poté, co daly při hře pět na třetí gól. Ve třetí třetině převzaly otěže a my jsme se strachovali. Bylo to ale kvůli naší hře, kterou jsme - nevím z jakého důvodu - změnili. Zaplaťpánbůh, že jsme získali tři body," řekl po utkání Jiří Veber.

"Začali jsme velice špatně, Sparta půlku zápasu dominovala a byla jasně lepší. Nevím, jestli to bylo nějakým blokem v hlavách. Pak jsme si ale dokázali, že můžeme hrát s každým, když tomu hráči věří a jdou tomu naproti. Mohli jsme být rádi, že to bylo jen 2:0 (po první třetině), začali jsme hrát až od našeho prvního gólu. Škoda, že jsme v pětiminutové přesilovce nepřidali další. Za začátek jsme si nezasloužili v Praze bodovat, ale za závěr jsme si možná bod zasloužili. To jsou ale jen kdyby a naše přání. My musíme pokračovat dál v práci a neplácat se po zádech za to, že jsme odehráli dobře jednu třetinu. Čeká nás hodně práce, ale jsme na ni připraveni,“ řekl po utkání kouč Pardubic Miloš Holaň.

Hokejová extraliga 41. kolo
Praha 22. ledna 2017

Sparta Praha - Dynamo Pardubice 3:2
Branky a nahrávky: 4. J. Hlinka (P. Vrána, Klimek), 15. Cingel (A. Kudrna, Uher), 26. Cingel (A. Kudrna, J. Mikuš) - 38. Rolinek (Redenbach, Schaus), 42. Hubáček (Nedbal) *  Rozhodčí: Lacina, Pražák - Flegl, Polonyi *  Vyloučení: 4:5, navíc Řepík (Sparta) 5 min. a do konce utkání*  Využití: 0:1 * Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1 * Diváci: 7516.
Sparta Praha: Pöpperle - Eminger, J. Mikuš, Švrček, Gernát, Piskáček, Barinka, Kalina - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Netík, Ihnacak, Forman - Řepík, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Pardubice: J. Hübl - Ščotka, Schaus, Nedbal, Čáslava, Leduc, L. Havlík, Zajíc - P. Sýkora, Redenbach, Rolinek - M. Beran, D. Tomášek, Hubáček - Bárta, Nahodil, Starý - Mallet, T. Kaut, Klimenta. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)