Český svaz biatlonu stále boduje

Rok 2014 bude pro Český svaz biatlonu nezapomenutelný. Po úspěšné olympiádě v Soči pokračuje vítězné tažení našich reprezentantů všemi domácími i mezinárodními soutěžemi.
Držitel bronzové olympijské medaile Jaroslav Soukup zabodoval na finále Světového poháru v  Holmenkollenu. Jeho deváté místo v závodě na 10 km je velkým úspěchem a kdyby jej nepostihla smůla při střelbě, kdy jednou minul, bylo by jeho umístění ještě lepší. Splnil si ale svůj cíl postoupit do další soutěže s hromadným startem, který se poběží 23. března.
O tom, že se ne vždy daří se přesvědčil Ondřej Moravec, kterého postihla viróza a ta silně ovlivnila jeho výkon jak v běhu, tak i ve střelbě. Umístil se až 28. a tím skončily jeho největší naděje dostat se do první desítky, v průběžném pořadí byl totiž až 12. I když by se dalo předpokládat, že se při závodě zapotil dostatečně, na jeho nachlazení to vliv nemělo a Ondra se už bojí podívat na teploměr.
Naši další reprezentanti se umístili až v zadních pozicích, ale přesto jsou spokojeni, neboť zúčastnit se závodu ve Světovém poháru je velká škola, ve které získají další zkušenosti.
Nejvíce zklamaný byl Vít Jánov, kterému se opravdu nedařilo. Ale i to se někdy stává, že přes veškerou snahu se úspěch nedostaví.
Český biatlon  tedy zatím poměrně dobře drží pozice a rozhodně mu nechybí sebevědomí. Doufejme, že to našim reprezentantům vydrží a že jejich úspěchy přilákají do Českého svazu biatlonu další mladé sportovce.