Národní házenkářky Modřan zmrazily v Praze soupeřky z Bakova nad Jizerou výhrou 20:12

Druhou dubnovou   neděli bylo na okraji Modřanské rokle na hřišti národní házené zdejšího Spartaku v čase kolem poledne opět  rušno. Modřanské házenkářky se zde utkaly ve  skupině E o udržení v první lize  s házenkářkami ze  Sokola Bakov nad Jizerou, nad kterými v říjnu 2023  v základní skupině vyhrály 17:14. Jenže  14. dubna 2024 o půl roku později měl stejný duel na stejném místě zcela jiný průběh.
Jen tak pro orientaci, Bakov nad Jizerou je město v okrese Mladá Boleslav. Od okresního města je Bakov  vzdálený  6 kilometrů severním směrem a 50 kilometrů zase severovýchodně leží od Prahy. V Bakově žije  5202 obyvatel, z nichž někteří hrají národní házenou. Ženstvo Bakova přijelo do Prahy  v omlazené  sestavě,  které  s modřanskými ženami  pořádně zamávaly. 


Nebyla to moc hezká  házená. Velký podíl na výhře  Bakova měla  především brankářka hostujícího týmu Eva Pilbauerová, která řadu střel na bakovskou  branku kryla. 

Diváci při posledním utkání žen v Modřanské rokli viděli sice jen 32 branek, ale jen tucet jich bylo do branky Bakova. Hráčky Spartaku Modřany  tak při pohledu na aktuální postavení svého týmu  v  tabulce soutěže o udržení nemají žádný důvod k radosti. Pražanky by výhru v dalších kolech potřebovaly jako sůl.
Praha -  Modřany 14. dubna  2024


     Národní házená                                                                                                         


Liga žen ... skupina E o udržení

Spartak Modřany - Bakov nad Jizerou 12:20 (6:8)

Branky: Nesnídalová Michaela 6, Maštálková Anna 2, Jirásková Kristýna 2,   Nováková Monika 1 a Micková Michela 1  -  Nitschová Tereza 8, Syrová Veronika 5, Málková Tereza 4,   Benešová Kateřina 3,  * Rozhodoval: Zadražil  * Diváků 60.


    


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...