Basketbalistky USK Praha s obhájcem titulu v Evropské lize Kurskem prohrály 56:88

Druhou lednovou středu čekal na hráčky ZVVZ USK Praha v 11. kole nejtěžší možný soupeř. Pražanky nastoupily proti týmu Dynamo Kursk, který je jako jediný tým v Evropské lize neporažený. Navíc družstvo basketbalistek  ZVVZ USK Praha hrálo bez své první rozehrávačky Marty Xargay.

V utkání favorizovaný Kursk začal směle a  už v 5. minutě vedl 17:4. Hostující hráčky hrály totiž organizovanou týmovou hru a  domácí basketbalistky se naopak v útoku trápily, a tak rozdíl skóre po první čtvrtině byl značný 9:27.

Druhá čtvrtina, která skončila poměrem získaných bodů 18:18, byla jediná, při které soupeřky rozdíl skóre nenavýšily, vyrovnaná.

Druhý poločas byl zahájen netradičně. Po konci druhé čtvrtiny dostal trenér Dynama technickou chybu, a tak Dewanna Bonner střílela před začátkem druhé poloviny utkání jeden trestný hod. I ve třetí čtvrtině hrály hráčky ZVVZ USK Praha rychlé protiútoky a využívaly tak pomalého návratu hráček Kursku. Proto v úvodu vedly čtvrtinu 7:3. Navíc v 6. minutě dala Bonner první tříbodovou střelu týmu ZVVZ USK Praha a snížila tak skóre na 13 bodový rozdíl. Jenže na konci třetí čtvrtiny zopakovala Prince svůj koš s klaksonem a navýšila tím opět náskok ruského celku na 23 bodů, 66:43.

Prvních pět minut poslední čtvrtiny se ještě Pražanky bodově držely, ale v posledních třech minutách přišla bodová smršť ruského celku a nakonec zvítězily 88:56.

Nejlepší střelkyní domácího celku byla se 16 body Amanda Zahui. Double-double předvedla s 11 body a 12 doskoky Dewanna Bonner a jeden bod od double-double měla i Marija Režan, která k 9 bodům doskočila 13 míčů.

"Dojmy z utkání jsou velmi zlé. Věděly jsme, že Kursk bude hrát podobně, jak hrál,  ale čekala jsem větší nasazení a bojovnost. Bylo to moc ustrašené a nedodržovaly jsme ta pravidla, které jsme si řekly v šatně. Ve třetí čtvrtině se to sice zlepšilo,  ale pak se to zase rychle otočilo,"  řekla trenérka Hejková o výkonu svých svěřenkyň.

"Je to úplně jiný basket, než na který jsem byla zvyklá do teď hrát. Je to tvrdší, rychlejší a agresivnější, ale byla to dobrá zkušenost," řekla Kristýna Brabencová, která do utkání nastoupila na necelých pět minut a tak si  prodělala svůj euroligový debut.