Čeští olympionici - curleři manželé Paulovi čekají rodinu

V únoru 2022 jako první čeští curleři reprezentovali manžele Paulovi na olympijských hrách a hned se zapsali celkovým šestým místem  do povědomí českých sportovních příznivců. Tomáš Paul dokonce skončil jako nejlépe umístěný český olympionik tedy z chlapů, kteří reprezentovali Česko.   Přesně o rok později čeká manžele Paulovi další velká událost. Zuzana a Tomáš se stanou poprvé rodiči.

Jak říkáme...


„Na chvíli přerušujeme naší společnou kariéru. Pauzu věnujeme přípravám na začlenění nového člena do týmu. V únoru tu totiž budeme tři!“ prozradil manželský pár ve čtvrtek 13. října 2022 na besedě s návštěvníky veletrhu pracovních příležitostí v Praze v Letňanech. 
Zatímco Zuzana Paulová se bude věnovat naplno mateřským povinnostem, Tomáš Paul se začlení do mužského curlingového týmu Zbraslav OH.

Jak říkám...

„Řekli jsme si, že na rodičovskou dovolenou půjde ten, kdo má nižší plat, takže momentálně půjdu na rodičovskou dovolenou já," řekla s úsměvem Zuzana Paulová.

Oba manželé  pracují v oboru bankovnictví a sport je vlastně jejich velká záliba.


Jak říkám...

„Mám dvě CV. Jeden profesní a druhý sportovní. Měli jsme velkou výhodu, že nás zaměstnavatelé na olympijské hry uvolnili a jsme vděční i kolegům, kteří nám fandili a povzbuzovali. Před olympijskými hrami jsme se na poloviční úvazek stali členy armádního sportovního centra Dukly. Jinak do té doby jsme byli klasickými amatéry se vším, co  s tím je spojeno," dodala  Zuzana Paulová.


SportovníListy.cz rovněž napsaly:Metropole poděkovala svým Pražanům Tomášovi a Zuzaně Paulovým v den se šesti dvojkami 22.2.2022Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.

(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)