Metropole poděkovala svým Pražanům Tomášovi a Zuzaně Paulovým v den se šesti dvojkami 22.2.2022

Metropole Praha v úterý 22. února 2022 přivítala dvojici, která se dostala do povědomí tuzemského sportovního světa konkrétně  manžele Tomáše a Zuzanu Paulovi, kteří  se na ZOH v Pekingu umístili na šestém místě.

Manželé Paulovi reprezentovali  Česko  v soutěži ve smíšených dvojicích v curlingu. Připomeňme si, že Tomáš a Zuzana Paulovi se na olympiádě představili poprvé. Manželský pár se do Pekingu nominoval v květnu 2021 na mistrovství světa smíšených dvojic ve Skotsku. Tam Paulovým sice nejprve utekla přímá nominace o jedno místo, ale  pak se ještě rodilým Pražanům naskytla další možnost postoupit  na olympiádu, jenže k tomu museli porazit v dalším utkání  Američany, což se podařilo a účast na ZOH v Pekingu byla otevřená.   

Zkušební otázka pro čtenáře. Kdo jste v roce 2021 znali  Tomáše a Zuzanu Paulovi?

Navíc manželský pár se curlingu  věnuje  tak trochu napůl, protože oba  pracují v bance a věnují se sportu až po práci. Zatímco ostatní čeští olympionici se před sportovním svátkem spojeným s pěti propojenými kruhy do posledních dnů připravovali na sněhu nebo na ledě, Tomáš a Zuzana ještě k tomu pracovali  v bance, kde si před cestou do Pekingu  vyřídili z důvodu reprezentace neplacenou dovolenou. 

Pak olympiáda zahájila a najednou se na televizní přenosy z ledové plochy, kde se míhaly jakési kameny, objevila  také  česká smíšená dvojice,  dívaly desítky tisíc diváků. Bylo komu  fandit zvláště, když český pár střídavě vyhrával i prohrával.

Olympiáda pro  Tomáše a Zuzanu skončila umístěním  na šesté pozici s bilancí čtyř výher a pěti porážek.Manželé Paulovi se tak šestým místem dostali do skupiny nejúspěšnějších českých sportovců na olympiádě v Pekingu. Zuzana Paulová je totiž  po Ester Ledecké, Martině Sáblíkové a Markétě Davidové čtvrtou nejlépe umístěnou českou sportovkyní a Tomáš Paul je dokonce nejlépe umístěným mužem olympionikem z Pekingu, když za ním skončili až devátí hokejisté.

Jelikož ze tří českých curlingových speciálních hal jsou dvě v Praze,  usoudili pražští konšelé společně s radními Prahy 11, že manžele Paulovi a jejich trenéry slavnostně přivítají a poděkují jim za propagaci Prahy.

Proto za přítomnosti  starosty Prahy 11 Jiřího Dohnala, radního mimo jiné i pro sport Magistrátu hlavního města Prahy Víta Šimrala, ve společnosti předsedy curlingového svazu Davida Šika ve slavnostních prostorách primátora metropole bylo v den se šesti dvojkami 22. 2. 2022 Zuzaně Paulové, Tomášovi Paulovi poděkováno a zároveň byla oběma sportovcům přislíbena podpora.V jaké podobě  bude ta pomoc vypadat, řekl na setkání s olympijským párem starosta Prahy 11, Jiří Dohnal, který zmínil na území, kterému starostuje, plánovanou dostavbu nové curlingové haly. Ta se staví již od roku 2019 v areálu Základní školy Ke Kateřinkám na pražském Chodově. Praha tak bude moci v roce 2022  užívat i  v pořadí druhou novou curlingovou halu.

Curling jen tak pro zajímavost se kromě Prahy a vzpomínaného Brna hraje pravidelně ještě v Jičíně, v Plzni, v Trutnově a na dalších místech Královehradeckého kraje.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)