Čeští hokejisté bez prémií nehrají...

No, to je docela zajímavá záležitost. Vypadá to, že naše hokejová reprezentace je naprosto závislá na finanční motivaci. Když jim není nabídnuta prémie, hrají jako hromádka neštěstí. Ale jakmile se objeví slibné peníze, najednou mají neuvěřitelnou sílu a začínají dávat góly.

Náš národní tým na letošním Mistrovství světa v hokeji přišel s novou taktikou, která zahrnuje specifický průběh hry. První dvě třetiny hrají naši hokejisté docela laxně a bez nějakého velkého nasazení. Je možné vidět, jak si užívají volnou hru a zřejmě si myslí, že si mohou dovolit jen tak prohrávat. Pak však přijde přestávka mezi druhou a třetí třetinou, a s ní i šéf hokejového svazu, který zoufalý začne slibovat a rozdávat prémie.

A teď to začne. Najednou vidíme, jak se naši hokejisté proměnili. Jako by se jim do žil vlila čerstvá krev a začnou hrát s úžasnou energií a nasazením. V zápase s nováčkem Slovinskem jsme byli svědky takovéhoto neuvěřitelného obratu. Ještě dvě minuty před koncem druhé třetiny jsme prohrávali 2:0, pak naši hokejisté dali jeden gól, ale debakl stále visel ve vzduchu. Jakmile však o přestávce byly nabídnuty prémie, dynamika hry se změnila. Do branky soupeře začal padat jeden gól za druhým. Výsledek, přesvědčiví vítězství 6:2.

Tato příhoda je jasným důkazem toho, že naši hokejisté jsou motivováni penězi. Jsou schopni hrát na plné obrátky a dávat góly, pokud jim jsou nabídnuty atraktivní finanční odměny. Je to zvláštní, jak se jejich výkon okamžitě zlepšuje, jakmile se dostaví slibné peníze. Možná bychom se měli zamyslet nad tím, zda bychom je neměli platit v hotovosti za každou odehranou třetinu, nebo možná bychom měli založit novou strategii pro národní tým: "Plat za gól hned a v hotovosti!", aby si udrželi zájem po celý zápas.

Jak jsme zjistili, tak průběh hokejového šampionátu se zájmem sleduje šéf fotbalového svazu Petr Fousek. I on stojí před tím, jak efektivně motivovat hráče a úspěšně zvládnout kvalifikaci na EURO 24.