Česká premiéra na SKI MOUNTAIN FLY

O tom, že lyžování ve francouzských Alpách patří k jedněm z nejkrásnějších zážitků, se vydali přesvědčit členové reprezentačního CZECH PARACHUTE-SKI TEAM ve složení Radim Bednář, Jiří Černý, Martin Gabla a Petr Chládek do lyžařského střediska Pra Loup. Aérodrome de l´Ubaye zde pořádal ve dnech 19. – 21. ledna 2024 tradiční závod SKI MOUNTAIN FLY.

Letošní ročník tohoto závodu byl specifický nejen tím, že se jej poprvé v historii účastnil tým z ČR, ale především tím, že se jednalo o „generálku“ pro další jeho ročníky. Závod SKI MOUNTAIN FLY byl totiž přijat do rodiny světového poháru PARACHUTE–SKI a od příštího roku bude zařazen do série jeho závodů.

Jak závod probíhal?
Nejdříve je třeba ocenit a poděkovat za skvěle odvedenou práci organizátorů a vřelou přátelskou atmosféru. Skákalo se z letounu Pilatus PC6 a díky přízni počasí se povedlo 6 soutěžních kol na přesnost přistání a 3 kola obřího slalomu.

A s jakými výsledky?
V disciplíně přesnost přistání obsadil Radim Bednář s 9 cm 1. místo a Petr Chládek s 11 cm 3. místo. V disciplíně obří slalom si Češi rozdělili hned první 4 místa v pořadí – 1. Martin Gabla, 2. Jiří Černý, 3. Petr Chládek, 4. Radim Bednář. Díky těmto výsledkům pak v celkovém pořadí zvítězil Radim Bednář, stříbro bral Petr Chládek a bronz Martin Gabla.

Všem patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci ČR!

Další závod, první ze závodů světového poháru PARACHUTE-SKI 2024, proběhne v březnu 2024  v rakouském Alpendorfu. Tento závod bude zároveň Mistrovstvím ČR v této disciplíně.

(sklen, sportovnilisty.cz; zdroj, foto: Aeroklub České republiky)