Aleš Opatrný, Michaela Šínová a Anna Kellnerová skokovými mistry ČR z Ptýrova

Po třech závodních kolech si pro mistrovské tituly ČR v parkurovém skákání dojeli v neděli 12. července 2015 na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště Aleš Opatrný (jednotlivci), Michaela Šínová (ženy) a Anna Kellnerová (mladí jezdci) a v družstvech Středočeši.

Stavitel kurzů Frédéric Cottier důkladně prověřil sportovní formu všech dvojic a cesta k titulu pro ně nebyla vůbec snadná.  Náročnost soutěží postupně gradovala, o čemž svědčilo málo bezchybných parkurů během finálové neděle. V nejtěžší kategorii jednotlivců do  parkuru pořádaném druhou červencovou neděli na stupni T** (150 cm) vstupoval s bezchybným kontem Aleš Opatrný a obhájce titulu Jiří Hruška. Ani jeden však nebyl jedním z třech jezdců, kteří dokončili třetí kolo bezchybně. Jedno shození v závěrečném trojskoku a bod za čas však Aleši Opatrnému s klisnou Berlinou stačil k zisku dalšího mistrovského titulu.

"Stavitel každý den náročnost kurzů stupňoval a dnes to byl absolutní vrchol celého mistrovství. Hlavně konec byl opravdu těžký. Myslím, že spousta koní takovýto parkur vidělo poprvé v životě. Měl jsem štěstí, že jsme měli jen jednu chybu a ostatní inkasovali víc," zhodnotil náročnost mistrovského závodu na Ptýrově Aleš Opatrný.

Zuzana Zelinková si s Calerim II dojela mezi jednotlivci pro stříbro, a to po bezchybném druhém i třetím kole. V závěrečný den  inkasovala pouze jeden bod za překročený čas. Již z pátku 10. července 2015  si však nesla zatížení pěti body z nejsnadnější části tříkolové soutěže. S osmi trestnými body z posledního dne závodů  získal bronz Jiří Hruška se Sapril Aristem Z.

Pro další titul si dojela i Anna Kellnerová. Potřetí v řadě za sebou vystoupila na stupínek pro vítěze, kde si na krk pověsila zlatou medaili. Stejně jako v loňském roce, i tentokrát ovládla kategorii mladých jezdců s Bacara de la Ferme Blanche. Tentokrát však Anna Kellnerová nenastupovala do závěrečné části  z vedoucí pozice, bezchybná jízda v třetím kole ji však zajistila vítězství.

"Bylo to hodně napínavé, ale nakonec to dopadlo pro mě dobře. Byla jsem moc ráda, že to mám za sebou, a že mi výsledek stačí na medaili. – Čekala jsem pak už jen, jak pojedou poslední startující. Ivaně Hronové, která dva dny skákala naprosto úžasně, jsem vítězství moc přála. Bylo mi to líto, když jí poslední parkur nevyšel. – Mnohem raději bych byla, kdybychom šly společně do rozeskakování a až tam se rozhodlo. Samozřejmě, že jsem z vítězství nadšená, ale zároveň přeji úspěch i svým soupeřům,“ prozradila po závodech Anna Kellnerová. Stříbro po rozeskakování o zbývající medaile získala Tina Šalková s Torem 1 a bronz si zasloužila Kateřina Málková s Chintou.

V kategorii žen se uskutečnila dvě rozeskakování, přičemž Michaela Šínová bojovala proti Veronice Jelínkové o zlato. Obě jezdkyně chybovaly až ve třetím kole na parkuru ST**. V rozeskakování se lépe představila Michaela Šínová a s koněm Casidi si dojela pro svoje první zlato.

"Velkou výhodou bylo, že jsem s Casidim absolvovala již několik Velkých cen při Českém skokovém poháru. To nám pomohlo," popsala vítězka.  Se stříbrem se po dvou chybách v rozeskakování musela spokojit Veronika Jelínková s koněm Forever a bronz získala Kateřina Bardonová s Logistikou MM.

Česká parkurová elita bude bojovat o republikové medaile na Ptýrově

Změny na předních příčkách byly i v kategorii družstev, kde se konala pouze dvě kola. Po sobotě 11. července 2015 vedoucí Západočeši (Jan Štětina, Luděk Smaha, Jiří Luža, Jaroslav Jindra) nakonec přišli o medailové pozice a skončili pátí. Naopak vpřed se posunuli Středočeši, konkrétně Sergej Motygin (Extreme Chaos), Přemysl Adam (Cachas), Ondřej Potluka (Land Master) a Tomáš Veselý (Šípek 1). Ti nastupovali z dělené čtvrté pozice s pěti trestnými body. Stejný výsledek si donesli i v kole druhém, což nakonec stačilo na zlatou medaili. O zbylé dvě sady cenných kovů se rozeskakovaly týmy severní Morava 1 a severní Čechy 1, které měly po druhém kole shodně 12 trestných bodů. V rozeskakováníse lépe představilo družstvo severních Čech a stříbro putovalo k Nikole Bielíkové, Ondřeji Pospíšilovi, Veronice Turečkové a Janu Chýlemu. Bronz získala severní Morava 1, jejíž členy byli Jiří Hruška, Marek Hentšel, Tina Šalková a Josef Kincl.

Zatímco čtvery sady medailí ve skocích jsou mezi seniory a mladými jezdci rozdány, mladší kategorie o ně budou bojovat již nadcházející týden ve dnech od 16. do 19. července 2015 v Martinicích u Březnice.

Záznam ptýrovského mistrovství odvysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve středu 15. července 2015 od 12.50 hodin. Martinický šampionát dětí a juniorů budete moci sledovat živě na www.ctsport.cz v neděli 19. července 2015 od 9.00 hodin.

(ps s využitím tiskové zprávy pořadatelů, Sportovnilisty.cz, Foto: Foto: Josef Malinovský, Česká jezdecká federace)

Hadamczik vyhodil Břízu

19.5.2024 09:00:00

Mistrovství světa v hokeji zatím všechny neuvěřitelně baví, diváci vytváří skvělou kulisu, kterou podporují nejen naši hokejisté svoji hrou, ale i nápaditá režie zábavy přímo v hale. Rakouští rep...