A vy jste kdo? Jakub Krejčí, třetí kajakář na SP ve vodním slalomu 2024 v Praze v Troji

Kajakáře Jakuba Krejčího jheště   v pátek 7. června 2024 krátce po poledni před vlastním závodem Světového poháru  v Praze v Troji   znali jen ti, kteří dění ve vodním slalomu sledují hodně podrobně.

Z trojice Vít Přindiš, Jiří Prskavec byl  Jakub Krejčí ten nejméně známý.   On asi i nadále  tím méně známým zůstane, ale hlavní závod K1  Světového poháru mužů zvládl z Čechů nejlépe. Navíc finišoval ve finále Světového poháru v pražské Troji tak dokonale, že skončil poprvé na stupních vítězů, konkrétně na třetím místě. Jakub dlouho vedl v průběžném pořadí, ale nakonec se z vítězství radoval Ital Giovanni de Gennaro a  jednadvacetiletý Krejčí zase na třetím místě vybojoval svou první medaili v seriálu. Do finále mezi deset kajakářek se propádlovaly  všechny tři české závodnice  Antonie Galušková, Gabriela Satková a Kateřina Beková. Mezi ženami nejrychleji ovšem  pádlovala cizinka  Francouzka Emma Vuittonová.

Jakub Krejčí tím, že  se jako jediný český závodník dokázal probojovat do desítky nejrychlejších kajakářů, upoutal na sebe velkou pozornost. Než došel od cíle do míst, kde později převzal medaili v barvě bronzu, podepsal se několikrát na všechno možné, co mu k podpisu diváci přinesli a také se několikrát zastavil, aby se s ním mohli diváci vyfotografovat.

Jak říkám  ...

“Ta medaile nepatří jenom mně. Patří všem, kteří dneska přišli fandit, rodině a trenérovi, kteří při mně stojí a podporují mě.  Diváci v Troji jsou opravdu blízko závodníků, a i kdyby člověk nechtěl, tak je slyší. Fanoušci mě vždy ženou dopředu a já jim moc  děkuji, že tak činili,” řekl Jakub Krejčí kráčející vedle novinářů, kteří jej zpovídali za chůze.

Závod byl zajímavý až do konce finalových jízd. Krejčí například na stříbrného závodníka z Polska Mateusze Polaczyka ztratil pouhých sedm setin. Když si to napíšete, tak to je  0,07 sekundy, což při jiném zpodobnění času jako zlomek sekundy by znamenalo. že to je sedm setin sekundy.

Finále kajakářů se odehrálo bez účasti české dvojice Vít Přindiš a Jiří Prskavec – vicemistr světa navíc podle kontroly záznamu v neprojel  brankou  číslo 13 vyfasoval takzvanou padesátku.

“V průběhu závodu jsem si myslel, že mám na té brance pouze trestný dotek. V cíli jsem zjistil, jak to doopravdy je. Mrzí mě to, obzvlášť před domácím publikem. Další  den si třeba spravím chuť v druhé kategorii,” vylíčil své pocity Prskavec.

Stoprocentní účast českých barev ve finále zajistily ženy na kajaku. Dvousekundová penalizace však odsunula Antonii Galuškovou z prvního na šesté místo.

Pro první příčku v závodě žen si dojela Francouzska Emma Vuittonová, stříbro vybojovala Jessica Foxová z Austrálie a bronz získala Ricarda Funková z Německa.

“Podmínky byly specifické, ale je mi vlastně jedno jak velké jsou peřeje. Mám to tak, že když jsem na startu, musím pádlovat a bojovat až do cíle,” vysvětlila novinářům nejrychlejší Vuittonová.

Kateřina Beková  svou první účast ve finále Světového závodu vyčíslila a byla  desátá. Osmou příčku brala Gabriela Satková, která se na startu představí i další den v kategorii C1 ženy.

Program druhého podniku Světového poháru ve vodním slalomu pokračuje a ještě jsou na to vymezení dva dny.

SportovniListy.cz rovněž napsaly  ...

Hurá do Prahy - Troje nebo k televizorům a sledovat, jak to půjde na SP vodním slalomářům

Praha 7. června 2024

Závody Světového poháru ve vodním slalomu

Muži:
K1: 1. De Gennaro (Italie) 79,07 (0 tr. sekund), 2. Polaczyk (Polsko) -2,21 (0), 3. Krejčí -2,28 (0), ...v kvalifikaci 15. Přindiš, 55. Prskavec (všichni Česko) *  Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. De Gennaro 101 b., 2. Kauzer (Slovinsko) 94, 3. Butcher (Nový Zéland) 93, ...10. Krejčí 65, 12. Přindiš 62, 50. Bárta (ČR) 5, 80. Prskavec 2.

Ženy:
K1: 1. Vuittonová (Fr.) 94,12 (0), 2. J. Foxová (Austr.) -0,17 (4), 3. Funková (Něm.) -0,28 (4), ...6. A. Galušková -1,23 (2), 8. G. Satková -2,59 (2), 10. Beková (všechny ČR) -5,91 (4).  *  Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Funková 105, 2. Vuittonová 94, 3. Foxová 91, ...14. Beková 53, 20. Galušková 42, 21. G. Satková 38, 33. Fišerová 17, 34. Hilgertová (obě ČR) 15.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz ...