Hurá do Prahy - Troje nebo k televizorům a sledovat, jak to půjde na SP vodním slalomářům

Ve dnech od pátku 7. června do neděle 9. června 2024  se bude v Praze v Troji pořádat  závod Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Kvůli vysoké hladině vody musel být program upraven. V pátek 7. června 2024 se na startu představí kajakáři, sobota 8. června 2024 bude věnována závodu kanoistů a nedělní kajak kros rozhodne o účasti na olympijských hrách v Paříži.

Těšit se můžete na napínavé závody plné adrenalinu, které proběhnou v následujících dnech. Závodníci se představí na startu již v pátek 7. června 2024  od 13:15 hodin.


Česká republika se chystá zabojovat o účast na olympijských hrách v nové disciplíně Kayak Cross. Ve hře jsou místa pro tři nejlepší země a naši reprezentanti jsou připraveni dát do závodu vše.

  Jak říkám  ...„Česká interní nominace skončila na jarních závodech. Mně se podařilo celou nominaci vyhrát, tudíž jsem vyhrál české místo, to ale zatím nic neznamená,“ popsal úřadující mistr Evropy Vít Přindiš, jehož čeká  v rámci nedělního závodu v Praze těžký závod.

„Bude to obrovská řežba, protože všichni, kteří ztratili šance ve slalomu, tak si brousí zuby na ty tři jediná místa, která jsou otevřená pro celý svět. Všichni jsou opravdu našlapaní špičkoví závodníci a čeká nás náročný boj,“ vylíčil  Přindiš stav mysli v době, kdy so ví, že za Českou republiku má možnost účasti na olympijských hrách jak Vít Přindiš v kategorii mužů, tak Tereza Fišerová v kategorii žen. Místo pro ně může vyjet jiný český závodník, který bude následně finančně odměněn.

Zveme všechny fanoušky, aby přišli podpořit naše sportovce a užili si nezapomenutelnou sportovní atmosféru. Divácká podpora dodává sílu k lepším výkonům. Napínavé momenty budou moci diváci sledovat nejen na místě, ale i prostřednictvím různých mediálních kanálů, včetně České televize. Pražská Troja se tak na několik dní stane středem pozornosti světové kanoistické komunity.

  Jak říkám  ...


"Jsme hrdí, že můžeme opět hostit Světový pohár v Praze. Tento závod je pro nás vždy velkou výzvou, ale také příležitostí ukázat, jak výkonné sportovce máme," uvedl ředitel organizačního výboru Světového poháru Jiří Rohan.

Závod se uskutečňuje za finanční podpory Národní sportovní agentury a Hlavního města Prahy. Generálním partnerem závodu je Skupina ČEZ, hlavním partnerem UNIQA pojišťovna.


    Kanoistika                                                                                                                    
Program světového poháru

Praha - Závody Světového poháru ve vodním slalomu na Vltavě v Troji

Pátek 7. června 2024


13:15 Kvalifikace K1 ženy
14:42 Kvalifikace K1 muži
16:45 Finále K1 ženy
17:25 Finále K1 muži
18:05 Vyhlášení vítězů kategorie K1

Sobota 8.června 2024

8:20 Kvalifikace C1 ženy
9:42 Kvalifikace C1 muži
11:30 Finále C1 ženy
12:10 Finále C1 muži
12:50 Vyhlášení vítězů kategorie C1
17:00 Kayak Cross - Time trial (ženy a muži)

Neděle 9. června 2024

9:00 Kayak Cross 1. kolo
11:20 Kajak kros repechage
13:30 Kayak Cross rozjížďky
15:44 Kayak Cross finále
16:05 18:05 Vyhlášení vítězů v Kayak CrossuLíbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz ... 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz s využitím zprávy z slalomtroja.cz, foto: Petr Skála)