Středočeši si do odvety přivezli z Olomouce těsný náskok. Olomouc - Mladá Boleslav 1:2

Mladoboleslavští fotbalisté vyhráli potřetí v ligové nadstavbě, když první květnový pátek předvedli na kvalitním trávníku Androva stadionu vyspělý a sebevědomý výkon. Hanáckého protivníka předčili kombinační jistotou a přesnější koncovkou. Gólman Šeda v závěru zneškodnil Růskovi pokutový kop.

První poločas se dlouho hrálo bez branek. Poprvé se změnilo skóre až na konci poločasu, který rozhodčí Krejsa nastavil o dvě minuty, byl mimo hřiště ošetřovaný stoper Hubník a olomoucká obrana za jeho absenci krutě zaplatila, neboť ve zmíněném nastavení po Karafiátově autovém vhazování Breite tísněn Smržem sice míč odhlavičkoval mimo vápno, ale Pech z necelých dvaceti metrů ranou bez přípravy úspěšně zamířil k levé tyči - 0:1.

Druhý poločas nezačal předpokládanou olomouckou aktivitou. V 55. minutě Douděra po pravé straně odtáhl mladoboleslavský útok, který zakončil Hlavatý, jehož střela se otřela o jednoho z olomouckých obránců mimo Stejskalův dosah - 0:2.

V 70. minutě Olomoučtí zaútočili podle levé lajny, odkud při zemi odcentroval Růsek, míč ještě prodloužil Zmrzlý a z necelých deseti metrů do odkryté poloviny branky střílel úspěšně Zifčák po čtvrthodince svého pobytu na hrací ploše - 1:2.

V 75. minutě olomoucká defenzíva se štěstím odvrátila Matějovského trestňák. Deset minut před koncem Matějovského zbytečně přišlápl Poulolo, což sudí Krejsa ponechal bez povšimnutí a tak nebylo divu, že vzápětí řešil potyčku těchto dvou hráčů.

V 87. minutě rozhodčí Krejsa nařídil přísný pokutový kop po střetu Smrže s Langrem, ovšem Růskovu střelu k levé tyči zkušený Šeda vystihl a vyrazil mimo brankovou konstrukci. Ani natažení utkání o tři minuty olomouckému týmu k toužebnému vyrovnání nepomohlo.