Středočeši si do odvety přivezli z Olomouce těsný náskok. Olomouc - Mladá Boleslav 1:2

Mladoboleslavští fotbalisté vyhráli potřetí v ligové nadstavbě, když první květnový pátek předvedli na kvalitním trávníku Androva stadionu vyspělý a sebevědomý výkon. Hanáckého protivníka předčili kombinační jistotou a přesnější koncovkou. Gólman Šeda v závěru zneškodnil Růskovi pokutový kop.

První poločas se dlouho hrálo bez branek. Poprvé se změnilo skóre až na konci poločasu, který rozhodčí Krejsa nastavil o dvě minuty, byl mimo hřiště ošetřovaný stoper Hubník a olomoucká obrana za jeho absenci krutě zaplatila, neboť ve zmíněném nastavení po Karafiátově autovém vhazování Breite tísněn Smržem sice míč odhlavičkoval mimo vápno, ale Pech z necelých dvaceti metrů ranou bez přípravy úspěšně zamířil k levé tyči - 0:1.

Druhý poločas nezačal předpokládanou olomouckou aktivitou. V 55. minutě Douděra po pravé straně odtáhl mladoboleslavský útok, který zakončil Hlavatý, jehož střela se otřela o jednoho z olomouckých obránců mimo Stejskalův dosah - 0:2.

V 70. minutě Olomoučtí zaútočili podle levé lajny, odkud při zemi odcentroval Růsek, míč ještě prodloužil Zmrzlý a z necelých deseti metrů do odkryté poloviny branky střílel úspěšně Zifčák po čtvrthodince svého pobytu na hrací ploše - 1:2.

V 75. minutě olomoucká defenzíva se štěstím odvrátila Matějovského trestňák. Deset minut před koncem Matějovského zbytečně přišlápl Poulolo, což sudí Krejsa ponechal bez povšimnutí a tak nebylo divu, že vzápětí řešil potyčku těchto dvou hráčů.

V 87. minutě rozhodčí Krejsa nařídil přísný pokutový kop po střetu Smrže s Langrem, ovšem Růskovu střelu k levé tyči zkušený Šeda vystihl a vyrazil mimo brankovou konstrukci. Ani natažení utkání o tři minuty olomouckému týmu k toužebnému vyrovnání nepomohlo.
Mladá  Boleslav 6. května 2022


      Fotbal                                                                                      

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 1. finále

SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Góly: 70. Zifčák - 45. Pech, 55. Hlavatý

ŽK: Daněk - Douděra, Smrž, Matějovský, Hoftych (trenér)

Rozhodčí: Krejsa - Podaný, Matoušek

Diváků: 2750

FK Mladá Boleslav: Šeda - Pech (80. Sladký), Šimek, Suchý, Karafiát - Douděra (74. Skalák), Matějovský, Smrž, Ewerton - Hlavatý (63. Mašek) - Ladra (74. Škoda).

SK Sigma Olomouc: Stejskal - Zmrzlý, Jemelka, Hubník (46. Poulolo), Vepřek (63. Langer) - Chvátal, Breite, Sedlák (83. Slaměna), Daněk (56. Zifčák) - Hadaš (56. Šíp), Růsek.

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)