Fotbalová Sparta mění hymnu

Neúspěšná sezóna je u konce, první obětní beránci jsou známí – kopačky dal kopačkám kapitán týmu Bořek Dočkal a trenérský tým byl rozprášen jako žlutý pyl po celé republice.

Ve snaze provést opravdu radikální řez přistoupil majitel klubu Daniel Křetínský ke změně, která opravdu překvapila. Současná dynamická hymna Zpívej, kdož jsi sparťanem v podání Vojtěcha Dyka je uložena do archívu, prý zbytečně rozproudila soupeře a sparťanští fotbalisté pak v utkání nestíhali. Proto se novou hymnou slavného klubu stane populární píseň Rosa na kolejích od Wabiho Daňka. Ta má soupeře při nástupu uspat a tím usnadnit sportovní dominanci na hřišti. Navíc je známá téměř v každé domácnosti, takový zásah se svojí hymnou nemá žádný jiný klub.

Ze šatny letenských se pak proslýchá, že někteří fotbalisté budou mít při poslechu speciální představy směrem k vedení týmu a má působit ne ospale, ale naopak, jak červený hadr na býka. Navíc se uvažuje o vzniku nové verze v podání Radky Kocurové, čímž by se pikantnost celé akce ještě více zvýraznila.


Personální bouře ve Slavii po ztrátě titulu, kontroverzní jméno na scéně

Šmicer z F-evoluce požaduje konec Poláků

Hokejový veletoč, Král zůstává

Tomáš Rosický končí ve Spartě

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)