Zhruba 240 koní řehtá v Praze Vysočanech před O2 arénou, aby zde závodili v Global Champions League

Odhadem  240 koní si může spokojeně řechtat ve stájích vybudovaných a hlídaných v těchto dnech před O2 arénou v Praze ve Vysočanech. Zvířata a jezdce čeká  totiž čtvrtý ročník elitní parkurové soutěže Prague Playoffs, který se koná od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022. Vskutku velkolepá akce nalákala a ještě přiláká  příznivce krásného sportu do české metropole. 

Navíc zde čeští fanoušci parkuru budou moci  fandit vskutku názvem pražskému týmu Prague Lions ovšem s mezinárodním obsazením. 

Nejúspěšnější sezonu v historii má  totiž za sebou právě tým Prague Lions, který  po třech výhrách v závodech seriálu Global Champions League pomýšlí v pražském Super Cupu dokonce na stupně vítězů. K tomu se ale Lvi z české metropole potřebují  poprvé při Prague Playoffs dostat do závěrečného  finále. Bojovat o to bude český tým v semifinále 18. listopadu 2022. 

Tam se totiž jako třetí tým dlouhodobé soutěže probojovali čeští sportovci  přímo a proto nemusí závodit ve  čtvrtfinále.

Jak říkám ... 

"Je to velký benefit, že můžeme skákat rovnou až v pátek," zdůraznila  ve středu 16. listopadu 2022 na setkání s novináři  jezdkyně a manažerka týmu Anna Kellnerová.Rozhodování o sestavě měla  Anna Kellnerová velmi jednoduché, protože Lvi mají k dispozici jen tři jezdce a Super Cup se jezdí právě ve třech. Kellnerovou ještě  doplní Belgičani Pieter Devos a Niels Bruynseels.

Jak říkám ... 

 "Ambice jsou vysoké. I když vím, že  každý tým, co tady závodí, se chce nejenom podívat do finále, ale stát také na bedně. Je to velmi ambiciózní plán, ale od toho jsme tady, abychom podali ty nejlepší výkony, co můžeme," řekla odhodlaně Anna Kellnerová.

Při posledních dvou ročnících Prague Playoffs v letech 2019 a 2021 skončili jezdci Prague Lions v semifinále Super Cupu vždy sedmí, což znamenalo, že byli  první pod čarou. Výsledky v této sezoně však naznačují, že by to letos mohlo dopadnout lépe. 

Jak říkám ... 

"Ale všichni víme, že i když se může celou sezonu dobře dařit, tak pak se to může otočit. Je to prostě nový závod a musíme k tomu přistupovat, jako bychom ty úspěchy neměli," poznamenala týmová manažerka Kellnerová, která nebude jedinou českou jezdkyní, která se  v pražské O2 areně představí.

"Dobrou zprávou pro všechny fanoušky je, že v rámci pěti hvězd získal Czech Equestrian Team divoké karty, takže budou závodit členové reprezentačního týmu Aleš Opatrný, Vladimír Tretera a Filip Doležal. Ve dvouhvězdičkové kategorii bude hodně českých jezdců včetně mladých nadějí," řekla sportovní ředitelka akce Markéta Šveňková.
(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...