Ze Švýcarska z mistrovství světa ve florbale chtějí Češi, obhajující bronz, přivést opět medaili

Mistrovství světa ve florbale mužů  startuje v sobotu 5. listopadu 2022 ve Švýcarsku, kam  čeští sportovci poprvé v historii šampionátů pořádaných v zahraničí přicestovali vlakem,  úvodním utkání s Lotyšskem. Bude se hrát  v prémiérovém sportovním klání v supermoderní Swiss Life Areně.

Několik dnů předtím 26. října 2022 ještě v Praze  tři hráči, trenér a svazový funkcionáři na setkání s novináři, fotografy a kameramany je informovali o všem, co české florbalisty na MS čeká.


Národní tým florbalistů ušel velký kus cesty. Byť neměl kvůli odkladu předchozího šampionátu v Helsinkách i únorové kvalifikace mnoho času, dokázal nově utvořený štáb okolo hlavního kouče Jaroslava Berky i všichni hráči ve výběru odvést pořádný kus práce a precizně se připravit na vrchol tohoto roku.

Čeští florbalisté dokázali v létě 2022 vybojovat s mladou sestavou bronz na Světových hrách v Birminghamu a na začátku září, už v plném složení, dokonce ovládli podruhé v historii turnaj Euro Floorball Tour, jenž potvrdil, že nejlepší čtyřka národních týmů Finsko, Švédsko, Švýcarsko a Česko je velmi vyrovnaná a rozhodují opravdu detaily.

Závěrečnou přípravu prodělali v Kutné Hoře, poté na Šumavě a pak  se přesunuli vlakem do dějiště mistrovství světa.

Jak říkám ...

"Věřím, že jsme se připravili dobře. V týmu je zdravé sebevědomí. Chceme uspět, takže teď to bude o tom, abychom přenesli věci, co jsme udělali v rámci tréninku, do skutečného výkonu," řekl v rozhovoru před startem mistrovství pro svazový web asistent trenéra Pavel Brus.

Češi obhajují ve Švýcarsku bronz, který vydolovali v Helsinkách, když v prodloužení udolali hostitele aktuálního šampionátu. Kapitánem českého celku bude  Ondřej Němeček, jehož čeká premiéra na vrcholné akci v roli lídra týmu.

Jak říkám ...

"Zodpovědnost cítím velikou. Tím, že jsme na minulém mistrovství světa získali medaili, tak očekávání nejen nás, ale i veřejnosti, nejsou o nic menší, možná i vyšší," má jasno  opora zadních řad.

Letošní šampionát hostí Curych a Winterthur. Češi vystřídají obě dějiště. Začnou ve Swiss Life Areně, která byla slavnostně otevřena teprve v polovině října. Úvodní duel čeká na národní tým v sobotu 5.listopadu 2022 ve 13.30 hodin, kdy jeho formu prověří Lotyšsko.

Jak říkám ...

"Je to tým s jasným rukopisem, delší dobu spolu pod stejným trenérem a letos v létě se mu podařilo zvládat ne jeden, ale hned několik zápasů proti TOP týmům. V kádru má hráče, kteří působí v nejlepších klubech finské ligy a jejich počet se postupně zvyšuje, takže herní kvalita lotyšské reprezentace, kterou navíc trénuje finský trenér, roste," řekl  trenér .

Poté čekají reprezentaci dvě klání v AXA Areně ve Winterthuru, kde postupně budou čelit výběrům Německa a Švédska. Na play-off budou ale opět v Curychu.

Reprezentace Česka se bude znovu spoléhat na řadu opor, jako jsou nejproduktivnější český hráč uplynulého mistrovství světa Marek Beneš a brankář Lukáš Bauer, kteří se v Helsinkách dostali do All Stars týmu, Filip Langer či navrátilci Martin Tokoš s Matějem Jendrišákem. Ten patří společně s bývalým kapitánem Tomem Ondruškem k nejzkušenějším florbalistům ve výběru, čeká je totiž již šestý start na šampionátu.

Jediným nováčkem v kádru je Jonáš Kreysa.

Jak říkám ...
"Je to pro mě něco neskutečného. Beru to hlavně jako zásluhu za svou odvedenou práci. Teď těsně před startem už mám ale hlavu připravenou jen na šampionát, tudíž nad těmito věcmi vůbec nepřemýšlím a soustředím se jenom na sobotu, kdy to vše vypukne," prozradil útočník Tatranu Jonáš Kreysa v rozhovoru pro svazový web.

Program české reprezentace florbalistů
Česko - Lotyšsko
05. listopadu  2022 | 13.30 | Swiss Life Arena, Curych | ČT sport

Německo - Česko
06. listopadu  2022 | 15.00 | Axa Arena, Winterthur | ČT sport

Švédsko - Česko
07.listopadu  2022 | 18.00 | Axa Arena, Winterthur | ČT sport

Čtvrtfinále *
11.listopadu  2022 | 15.00 | Swiss Life Arena, Curych

Semifinále
12. listopadu   2022 | 14.00/17.30 | Swiss Life Arena, Curych

Finále/O 3. místo
13. listopadu    2022 | 12.00/15.45 | Swiss Life Arena, Curych

* - v případě přímého postupu budou hrát Češi v tento čas.

Veškeré české duely budete moci sledovat na kanálech České televize.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála s využitím zprávy na webu ceskyflorbal.cz pro SportovniListy.cz foto: Petr Skála)