Závod plochodrážníků juniorů Speedway Grand Prix 2 se pojede 2. června 2023 v Praze

Úvodní závod třídílného seriálu juniorského mistrovství světa na ploché dráze, které se jezdí od roku 2022 jako Speedway Grand Prix 2 (SGP2), pojedou 2. června 2023 v Praze dva Češi. Vedle Petra Chlupáče, jenž obdržel divokou kartu pro celou sérii, se může na start na oválu břevnovského stadionu Markéta těšit také Daniel Klíma, který dostal divokou kartu právě pro pražský závod.

Loňský domácí juniorský šampion Petr Chlupáč zajel kvalifikační kolo SGP2 z českých mladíků nejlépe. Sedmé místo v Kršku mu na přímý postup sice nestačilo, přesto bude mít šanci naposledy jako junior zabojovat o světovou medaili. Loni byl dvacetiletý Chlupáč v Praze při premiéře SGP2 třetí, celkově obsadil sedmé místo.

Daniel  Klíma, jenž patří spolu s Chlupáčem k oporám juniorské reprezentace, prožil v sobotu v Pardubicích smolný kvalifikační závod. Po nezaviněném pádu skončil na devátém místě. Z následků pádu se ještě zcela nezotavil.
 Jak říkám...
„Mám problémy s nohou, ale věřím, že to všechno bude do závodu na Markétě v pořádku,“ uvedl Daniel Klíma na setkání s novináři ve čtvrtek 25. května 2023  v Praze.

 Po  závodě juniorského šampionátu 2. června 2023  přijde v sobotu 3. června 2023 na řadu přehlídka plochodrážních es v hlavním závodu Grand Prix. V české metropoli se pojede třetí závod mistrovství světa po zastávkách v Chorvatsku a Polsku. Na divokou kartu bude startovat Václav Milík.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)