Závěr hokejové extraligy v ohrožení kvůli disciplinárnímu komisaři


Ke konci hokejové extraligy se vynořila hrozba, která může zásadně ovlivnit její závěrečnou fázi. Čtyři týmy, které se probojovaly do semifinále, jsou ve stavu zvýšené nervozity z toho, jak a zda vůbec bude možné letošní sezónu dovést do konce. Ačkoli by se mohlo zdát, že příčiny by mohly být ekonomické či politické, stojí za tím úplně jiný problém: Situace kolem klubů Vsetína a Jihlavy.

Vsetín se nedávno probojoval do finále Chance ligy, kde se utká o možnost postupu do extraligy proti Kladnu, vedenému legendárním Jaromírem Jágrem. Zde by ještě problém nebyl, kdyby to neznamenalo, že trenér Jihlavy, Viktor Ujčík, který byl vyřazen ve prospěch Vsetína, nyní bude mít více času se věnovat své roli předsedy disciplinární komise hokejové extraligy.

Během sezóny se již ozývaly hlasy nespokojenosti s verdikty Ujčíka, zejména kvůli trestům, které nedovolovaly hráčům nastoupit do následujících zápasů. Obavy, že Ujčík nyní bude mít více času na přezkoumávání zákroků a může tak ještě více ovlivnit průběh soutěže, rostou.

Týmy mají obavu, že jejich kádry nejsou dostatečně široké na to, aby ustály případný zvýšený počet trestů.

Situace je zvláště napjatá v Litvínově, jehož funkcionáři si v obavách z Ujčíkovy přísnosti již stáhli jednoho z hráčů z hostování v Jihlavě. Kolem Ujčíka se šíří spekulace, že by mohl začít ještě více chránit zdraví některých hráčů na ledě, což by mohlo obecně znamenat další tresty pro hráče.

Do celé situace se zaplétá i předseda svazu Alois Hadamczik, jehož přízeň pardubickému klubu může vnášet do celého průběhu soutěže další napětí. S blížícím se koncem sezóny se tak ostatní týmy mohou připravit na velmi zajímavé zápasy, v nichž rozhodnutí disciplinární komise mohou hrát klíčovou roli.

Jak celá situace ovlivní závěr extraligy, zůstává otevřenou otázkou. Jisté je, že nervozita mezi týmy je na vzestupu a může dramaticky ovlivnit jak boje o titul, tak i celkovou atmosféru v českém hokeji.

První tresty v biatlonu: Střelecký kouč Emmons odmítá trest a končí

Petice za propuštění Iva Kaderky

Slavie přináší smůlu, Tykač riskuje


Sportovní svazy se vrhají na pečení: Kuchařky mizí z pultů

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)