Zatčení hráči Realu Madrid: Vyšetřování zveřejnění videa sexuální povahy nabírá na obrátkách

Ve čtvrtek večer zveřejnila španělská policie potvrzení o zatčení tří členů mládežnického systému Realu Madrid, kteří jsou obviněni z údajného sdílení videa sexuální povahy, na kterém je údajně zobrazena nezletilá osoba. Dva z podezřelých jsou členové C-týmu a jeden patří do kádru B-týmu. Žádný z hráčů není nezletilý.

Zatčení proběhlo v tréninkovém komplexu Realu Madrid poté, co matka mladé dívky podala stížnost. Hráči jsou podezřelí ze spáchání trestného činu „odhalování tajemství sexuální povahy“. Po zadržení byla z mobilních telefonů podezřelých zabavena data.

Real Madrid reagoval na incident prostřednictvím oficiálního prohlášení: „Real Madrid si přeje oznámit, že se dozvěděl, že hráč Castilla (B-tým) a tři hráči Realu Madrid C učinili prohlášení civilní gardě v souvislosti se stížností ohledně údajného vysílání soukromého videa přes WhatsApp. Až bude mít klub podrobnou znalost faktů, přijmeme příslušná opatření.“

Tento případ přichází v době, která je pro španělský fotbal zvláště citlivá, několik dní po rezignaci Luise Rubialese z pozice prezidenta Španělské fotbalové federace. Rubiales byl obviněn z toho, že líbal na rty fotbalistku Jenni Hermoso během oslav po vítězství Španělska nad Anglií ve finále ženského světového poháru. Tento čin vyvolal rozruch jak na národní, tak na mezinárodní úrovni, a rozhořčení veřejnosti vedlo k opětovné diskusi o právech žen ve Španělsku.

Incident s hráči Realu Madrid tak přilévá olej do ohně ve chvíli, kdy je veřejná debata na toto téma vyhrocená. Nyní je na justičních orgánech, aby zjistily pravdu a zajistily spravedlnost v této citlivé záležitosti.

V tuto chvíli zůstává mnoho otázek bez odpovědi, včetně toho, jaký bude mít případ dopad na kariéry mladých hráčů a jak se klub postaví k situaci, až budou všechna fakta na stole. Bez ohledu na výsledek vyšetřování je důležité, aby byla dodržena práva všech zúčastněných stran a aby byla zajištěna spravedlnost pro oběť.

(svob, sportovnilisty.cz)